sobota, 11 listopada 2023 08:12

Seniorskie święto w Myślenicach. Uczcili obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Seniorskie święto w Myślenicach. Uczcili obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [FOTO]

Członkowie Dziennego Domu „Senior +” w Myślenicach oraz Klubu "Senior +" w Myślenicach razem z seniorami ze Stryszowa i Sułkowic uczcili obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w uroczystym Balu Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyli również burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, poseł na Sejm RP, Władysław Kurowski, a także radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Robert Bylica.

Seniorzy razem z zaproszonymi gośćmi w tanecznym korowodzie odtańczyli „Poloneza”, czym zainaugurowali uroczystość upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Następnie obecni zasiedli do stołów, by spróbować tortu specjalnie przygotowanego na tę okazję oraz by wspólnie zaśpiewać patriotyczne pieśni, wśród których nie mogło zabraknąć takich utworów, jak „Rota”, „My, Pierwsza Brygada” czy też „Rozkwitały pąki białych róż”.

- Jestem dumny i bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj wspólnie z Państwem świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości są z nami seniorzy ze Stryszowa, z Sułkowic oraz przedstawiciele środowisk seniorów z Myślenic. Niezwykle ważny jest dla mnie fakt, że potrafimy razem działać, współpracować, ale też świętować. W dniu, kiedy nie tylko upamiętniamy wspomniane święto, ale również wszystkie zrywy narodowe, które wiodły do tego, by Polska była wolna i suwerenna, wszystkim zebranym życzę dużo radości oraz wszystkiego dobrego na przyszłość – powiedział w trakcie imprezy burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka zaprosił również do udziału w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz licznych wydarzeniach towarzyszących, które odbywać się będą w dniu 11 listopada 2023 r. w Gminie Myślenice.

Bal Niepodległości został zorganizowany przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Klub "Senior +" w Myślenicach oraz Dzienny Dom „Senior +” w Myślenicach, a patronat nad wydarzeniem objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Źródło oraz foto: Gmina i Miasto Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka