piątek, 16 września 2022 11:28

Seniorze! Policja nigdy nie prosi o pieniądze. Przekonała się o tym 82-latka...

Autor Norbert Kwiatkowski
Seniorze! Policja nigdy nie prosi o pieniądze. Przekonała się o tym 82-latka...

Niestety mimo licznych akcji oraz nagłaśniania problemu wciąż zdarzają się sytuację, w których seniorzy tracą pieniądze na rzecz przebiegłych oszustów. Tym razem pewien mężczyzna wykorzystując metodę „na policjanta” wyłudził pięć tysięcy złotych od mieszkanki Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło w środę tuż po godzinie 13.  Na telefon stacjonarny do 82-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna powiadomił kobietę, że jej córka spowodowała poważny wypadek drogowy i  została zatrzymana, a także, że grożą jej poważne konsekwencje karne. Przekazał również, że córka zostanie zwolniona, lecz potrzeba pieniędzy na odszkodowanie dla potrąconej kobiety. Z relacji mężczyzny wynikało, że gotówkę  seniorka ma przekazać kurierowi, który się po nie zgłosi. Kobieta posiadała oszczędności w postaci pięciu tysięcy złotych, które zgodnie z poleceniami oszusta po kilkunastu minutach trafiły w ręce nieznanego mężczyzny. Policjanci poszukują sprawców.

Pamiętajmy, że ofiarami tego typu oszustw padają zazwyczaj osoby starsze, dysponujące telefonami stacjonarnymi, których numery telefonów, a niejednokrotnie także i adresy znajdują się w starych książkach telefonicznych. Kiedy dzwoniący podający się za funkcjonariusza Policji „poleca” przekazać pieniądze możemy mieć pewność, że dzwoni oszust.

Źródło oraz foto: małopolska policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje