środa, 6 maja 2020 14:19

Skawina. Podano wstępny termin otwarcia żłobka i przedszkoli

Autor Głos 24
Skawina. Podano wstępny termin otwarcia żłobka i przedszkoli

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie informuje, że trwają prace nad otwarciem żłobka oraz przedszkoli w gminie. Zaznacza też, że ich uruchomienie związane jest z wprowadzeniem w życie bardzo restrykcyjnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.  

Urząd podał najwcześniejszy termin ponownego otwarcia żłobka i przedszkoli na terenie gminy. To 11 maja.

W naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci oraz personelu. Wymagania Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej są bardzo restrykcyjne i dokładamy wszelkich starań, by wszystkie z nich były przestrzegane. Dlatego najszybszym możliwym terminem otwarcia części placówek jest 11 maja.
Zastrzegamy, że jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości co do przestrzegania wymogów sanitarnych, otwarcie placówek może zostać przesunięte. Decyzja wobec każdej z nich będzie podejmowana indywidualnie. Musimy mieć pewność, że zagwarantujemy Waszym dzieciom maksymalne środki bezpieczeństwa. Kolejny komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany w piątek 8 maja - czytamy w komunikacie na stronie UMiG Skawina.

Źródło: UMiG Skawina

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje