niedziela, 14 stycznia 2024 09:29

Skoki narciarskiej wracają do Zakopanego. Kiedy czekają nas sportowe emocje?

Autor Patryk Trzaska
Skoki narciarskiej wracają do Zakopanego. Kiedy czekają nas sportowe emocje?

Największe zimowe wydarzenie sportowe w Małopolsce zbliża się wielkimi krokami. Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (19-21.01) będzie ostatnim akordem PolSKI, cyklu konkursów. Emocje będą nie tylko te sportowe. Kraj, który uzyska najwięcej punktów może liczyć na specjalną nagrodę, którą jest 50 000 euro.

Po Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie będą rywalizować kolejno w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi zakończy się walka o punkty w Polskim Turnieju. - Przez wielu ekspertów Puchar Świata w Zakopanem jest uznawany za najlepsze zawody w cyklu ze względu na znakomitą organizację i niepowtarzalną atmosferę na trybunach. PolSKI to świetny pomysł na dodatkową promocję skoków narciarskich. Z tych powodów Małopolska jest partnerem wydarzenia nieprzerwanie od 2012 roku - zaznaczał marszałek Witold Kozłowski.

Jaki jest plan wydarzenia? Na 19 stycznia organizatorzy zaplanowali kwalifikację, z kolei dzień później odbędzie się konkurs drużynowy. Creme de la creme, którym niewątpliwie jest rywalizacja indywidualna rozstrzygnie się w niedzielę (21 stycznia).

Wtedy też rozstrzygnie się PolSKI. Kraj, który zgromadzi najwięcej punktów, otrzyma nagrodę finansową - 50 000 euro. Na wynik każdego państwa złożą się noty punktowe dwóch najlepszych reprezentantów w kwalifikacjach i konkursach indywidualnych, a także noty punktowe zespołu w duetach oraz zawodach drużynowych.

Przypomnijmy, 45. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn rozpoczęła się w ostatni weekend listopada 2023 roku w Ruce, a zakończy tradycyjnie w Planicy, 24 marca 2024 roku.

Źródło i foto: Małopolska .pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka