czwartek, 17 czerwca 2021 09:40

Skrzyszów. Śmieciarz stanie przed sądem. Wpadł przez ... zdjęcie rentgenowskie

Autor Aleksandra Tokarz
Skrzyszów. Śmieciarz stanie przed sądem. Wpadł przez ... zdjęcie rentgenowskie

Sterta śmieci porzucona w lesie - to widok, na który natknęła się większość z nas. Niezwykle ważne jest jednak, aby reagować, piętnować i ścigać sprawców takich zachowań.

Jedną z osób zanieczyszczających przyrodę namierzyli policjanci Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej. - Mowa o 24-letnim mieszkańcu Skrzyszowa, który wiosną porządkował poddasze swojego domu i zamiast pozbyć się zgromadzonych tam śmieci w cywilizowany sposób, wywiózł stertę odpadów porzucając je w polach - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W połowie kwietnia właściciel gruntu zauważył zalegające na jego posesji śmieci i zdecydował o złożeniu zawiadomienia na policji. I dobrze zrobił, bo dzięki temu sprawa porzuconych odpadów nabrała tempa i znalazła swój szczęśliwy finał.

Dzięki zaangażowaniu pracujących nad nią policjantów, już podczas przeglądania nieczystości udało się wpaść na trop, który doprowadził najpierw do rodziny sprawcy, a później do niego samego. Było to ... zdjęcie rentgenowskie. - Początkowo mężczyzna zaprzeczał wszystkiemu. Jednak w obliczu przytłaczających i skrupulatnie zebranych dowodów, w końcu nie miał wyjścia i do wszystkiego się przyznawał. Za pozbycie się śmieci na polnym gruncie grozi mu do 5 tysięcy złotych grzywny oraz kara nagany. Musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd - dodaje rzecznik.

Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które póki co zmuszona była ponieść gmina.

Chwila nieuwagi powodem zakorkowania centrum Tarnowa. Jedna osoba trafiła do szpitala
Wiadomości Tarnów. Kolizja trzech samochodów na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Kochanowskiego spowodowała duże utrudnienia w ruchu w ścisłym centrum miasta.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje