środa, 16 czerwca 2021 08:54

Chwila nieuwagi powodem zakorkowania centrum Tarnowa. Jedna osoba trafiła do szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Chwila nieuwagi powodem zakorkowania centrum Tarnowa. Jedna osoba trafiła do szpitala

Kolizja trzech samochodów na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Kochanowskiego spowodowała duże utrudnienia w ruchu w ścisłym centrum miasta. Do szpitala trafił jeden z uczestników tego zdarzenia. Po konsultacji lekarskiej wrócił do domu.

We wtorek w popołudniowym szczycie komunikacyjnym w centrum Tarnowa doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Ulica Krakowska w kierunku Mościc była całkowicie zablokowana.

Na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy jednemu poszkodowanemu, strażacy, którzy neutralizowali wycieki z pojazdów oraz kierowali ruch na wyznaczone objazdy. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy ustali przebieg i okoliczności tego zderzenia.

Groźny wypadek na „starej czwórce” koło Wojnicza. Kierowca był nietrzeźwy [ZDJĘCIA]
Wiadomości Wojnicz. Mieszkaniec powiatu brzeskiego uderzył w liny ograniczające pas jezdni, dachował i na kilkadziesiąt minut całkowicie zablokował drogę krajową 94 w obu kierunkach.

- Okazało się, że z ulicy Kochanowskiego wyjeżdżał 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego samochodem KIA z zamiarem skrętu w lewo. Przejechał jeden pas ruchu, a ponieważ nie upewnił się, że drugi pas jest wolny, doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem bmw. Kierowca bmw dodatkowo wypchnięty ze swojego pasa ruchu uderzył w samochód osobowy fiat, którego kierowca zamierzał skręcić w ulicę Kochanowskiego - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W wyniku kraksy ulica Krakowska w kierunku Mościc była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Zorganizowano objazd do Mościc przez ulicę Kochanowskiego, natomiast ruch w kierunku centrum miasta odbywał się bez utrudnień. Po badaniach w szpitalu okazało się, że przewieziony uczestnik tego zdarzenia bez poważnych obrażeń może opuścić placówkę leczniczą.

Tarnów - najnowsze informacje