poniedziałek, 20 grudnia 2021 12:48

Skup aut - jak to działa? Sprzedaż samochodu do skupu w 5 prostych krokach.

Autor Artykuł sponsorowany
Skup aut - jak to działa? Sprzedaż samochodu do skupu w 5 prostych krokach.

Sprzedaż samochodu, choć z pozoru wydaje się być prostym zadaniem, w rzeczywistości może nie być tak łatwe. W całym procesie pomóc może jednak skup aut oferujący pewny, korzystny dla obu stron i szybki odkup pojazdu. Jak działają firmy specjalizujące się w skupie samochodów używanych? Jak przebiega procedura sprzedaży auta w skupie? Odpowiadamy.

Na jakiej zasadzie działają skupy aut?

Skup samochodów odkupuje pojazdy używane w praktycznie każdym stanie - zarówno nowe, jak i również poleasingowe, stare, powypadkowe, niesprawne, a nawet te po sprawach spadkowych. Warto przy tym pamiętać, że każdy skup aut mazowieckie zaoferuje cenę za samochód nieco niższą od tej rynkowej. Dlaczego? Otóż, skup samochodów używanych musi zakupiony pojazd tak odsprzedać nowemu nabywcy, aby wygenerować zysk, który jest różnicą między ceną kupna, a ceną sprzedaży.

Etapy sprzedaży samochodu w skupie

Proces sprzedaży zaczyna się od kontaktu ze skupem. Nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale też na terenie całego kraju znaleźć można w każdym większym mieście od kilku nawet do kilkunastu skupów samochodów używanych. Jak dokładnie przebiega procedura sprzedaży auta w skupie?

  • Wypełnienie formularza. Większość skupów posiada witrynę internetową, a na niej specjalny formularz zgłoszeniowy. Trzeba w nim podać dane, na podstawie których firma podejmie decyzję, czy jest zainteresowana odkupieniem auta. Są to zazwyczaj następujące informacje: kontakt do właściciela, marka, model i rocznik pojazdu oraz jego opis. Wiele skupów prosi również o przesłanie zdjęcia samochodu.
  • Bezpłatna wycena samochodu. Po przyjęciu zgłoszenia pracownicy przygotowują wstępną wycenę pojazdu na podstawie zdjęć i informacji przekazanych przez właściciela. W rzetelnych firmach ostateczna wycena przedstawiana jest dopiero po osobistym kontakcie i dokładnych oględzinach samochodu.
  • Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży. Po zaakceptowaniu podanej przez skup kwoty przechodzi się do podpisania umowy. To najważniejszy dokument, który musi być zgodny z prawem. Ważnym zapisem, na który należy zwrócić tu uwagę jest to, że kupujący pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych.
  • Wypłata gotówki. Po podpisaniu umowy skup wypłaca daną kwotę i przekazuje ją właścicielowi pojazdu. Pieniądze, choć najczęściej właściciel woli dostać je gotówką “do ręki”, może na życzenie również otrzymać przelewem na wskazane konto.
  • Bezpłatne odebranie i transport samochodu. Po otrzymaniu pieniędzy, właściciel przekazuje dokumenty i kluczyki pracownikowi auto skupu. Firma najczęściej bezpłatnie zajmuje się odebraniem i transportem pojazdu. Jedynym obowiązkiem byłego właściciela jest wyrejestrowanie auta w urzędzie.
Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka