czwartek, 7 stycznia 2021 08:18

Ślisko na sądeckich drogach. W Naszacowicach samochód spadł ze skarpy

Autor Aleksandra Tokarz
Ślisko na sądeckich drogach. W Naszacowicach samochód spadł ze skarpy

Na sądeckich drogach w ostatnich dniach panowały trudne warunki. Lokalnie było bardzo ślisko, co w efekcie przełożyło się na wypadki. 5 stycznia w Naszacowicach samochód zjechał ze skarpy i uderzył w ogrodzenie posesji. Tego samego wieczoru w Gołkowicach zginął pieszy.

Do zdarzenia w Naszacowicach doszło około godz. 19. Osoby Hyundai zjechał z jezdni po skarpie i uderzył w ogrodzenie posesji oraz w rosnące w ogrodzie drzewo, które złamał.

- W chwili przybycia Straży Pożarnej kierująca znajdowała się na zewnątrz pojazdu z obrażeniami. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przyjeździe karetki Pogotowia Ratunkowego załoga przejęła osobę poszkodowaną. Po przeprowadzonych badaniach poszkodowana została przewieziona do szpitala. W miejscu prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym – informują sądeccy strażacy.

Gdzie w Nowym Sączu i powiecie będzie można zaszczepić się na COVID-19?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492. 36 z nich znajduje się w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim. Z dokładną listą podmiotów medycznych, które znalazły się na ministerialnej liście punktów szczepień zapoznać można…

Działania służb trwały trzy i pół godziny.

Tego samego wieczoru, około godz. 18 w Gołkowicach Górnych doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego. Osobowy samochód Renault Clio potrącił tam 48-letniego mężczyznę, który doznał rozległych obrażeń. Zmarł na miejscu.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje