poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:38

Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup. Na podium Legia i Lech

Autor Marzena Gitler
Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup. Na podium Legia i Lech

W Wieliczce zakończyła się 9 edycja międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup. W meczu o I miejsce młodzi piłkarze ze Słowacji pokonali zawodników Legii Warszawa. II miejsce zdobyli podopieczni szkółki piłkarskiej Lecha Poznań.

Dwudniowy turniej rozpoczął się w sobotę, 8 czerwca, w Myślenicach. Finałowe pojedynki rozegrano na obiektach sportowych w Wieliczce. I miejsce i solny puchar wywalczył Slovan Bratisława, pokonując 7:1 zawodników Legii Warszawa. III miejsce zdobył Lecha Poznań. Królem strzelców turnieju został Witold Medaj z GKS Katowice.

W turnieju, o solny puchar rywalizują zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2013 z najlepszych akademii piłkarskich z Polski i zza granicy. W gronie uczestników walczących o triumf w IX edycji turnieju Salt Mine Cup znaleźli się przedstawiciele angielskiego Manchesteru City, niemieckiego Bayernu Monachium, słowackiego Slovana Bratysława, czy też indyjskiego Kerala Blasters, natomiast z terenu kraju swoje umiejętności prezentować będą młodzi zawodnicy AP Wieliczka, Dalinu Myślenice, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Stali Rzeszów, Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Jagielloni Białystok oraz Lecha Poznań, a zza granicy: Slovan Bratisława ze Słowacji, Banik Ostrava z Czech, Manchaster City z Wielkiej Brytanii, Eaglech Chicago z USA, FC Porto  i CAAF AF Atlantico z Portugalii, Bayern Monachium i RB Leipzig z Niemiec Kerala Blasters z Indii.

Podczas gali finałowej trzy najlepsze drużyny otrzymały solne trofea, ufundowane przez Kopalnię Soli "Wieliczka". Medale i dyplomy wręczyli starosta wielicki Roman Ptak,  burmistrz Wieliczki Rafał oraz radny Powiatu Wielickiego, związany zawodowo z Kopalnią Soli "Wieliczka"  Tomasz Broniowski.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerami turnieju i Miasto i Gmina Myślenice, Miasto i Gmina Wieliczka, Powiat Wielicki i Kopalnia Soli "Wieliczka". Partnerem głównym Salt Mine Cup jest Województwo Małopolskie.

fot. Powiat Wielicki

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka