poniedziałek, 10 czerwca 2024 14:02

Piłkarze Manchesteru City, Bayernu i FC Porto na boiskach w Myślenicach i Wieliczce.

Autor Marzena Gitler
Piłkarze Manchesteru City, Bayernu i FC Porto na boiskach w Myślenicach i Wieliczce.

Pięć lat temu turniej Salt Mine Cup trafił z Wieliczki do Myślenic. Jak się okazuje - powodem była zła pogoda i podtopienia, które uniemożliwiły rozgrywki na boiskach gospodarza - Miasta i Gminy Wieliczka. Od tego czasu turniej jest rozgrywany w tych dwóch miastach. O początkach imprezy i tegorocznej rywalizacji mówią burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, prezes fundacji Mali Mistrzowie Karol Nędza i starosta powiatu wielickiego Roman Ptak.

Salt Mine Cup trafił do Myślenic w 2019 roku. Powodem, aby wydarzenie z Wieliczki przenieść do Myślenic, były deszcze i podtopienia, które uniemożliwiły rozgrywki w Solnym Mieście.  Ratunkiem okazały się obiekty sportowe na Zarabiu w Myślenicach. Jednak warunkiem, który postawił wtedy burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, było to, aby impreza co roku rozgrywała się również w mieście nad Rabą. I to stało się już tradycją.

- To już piąta edycja, kiedy na hali i boiskach spółki Sport Myślenice gościmy młodych piłkarzy - mówi burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka. Jak podkreśla, impreza to nie tylko dwudniowe spotkanie wychowanków najsłynniejszych szkółek piłkarskich, ale szansa dla lokalnych zespołów i trenerów, aby podciągnąć swój poziom i nauczyć się od najlepszych.

Na międzynarodowym turnieju Salt Mine Cup rywalizują już od 9 lat najlepsi młodzi sportowcy z całej Europy, Azji i zza oceanu. Na boisku mogą zmierzyć się ze sobą wychowankowie największych szkółek piłkarskich: Manchesteru City, Bayernu czy FC Porto. W tym roku można było oglądać mecze zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, USA a nawet Indii.

  • Zobacz też:
Wielkie święto piłki nożnej! Ruszył turniej Salt Mine Cup w Myślenicach i Wieliczce
W sobotę, 8 czerwca w Myślenicach rozpoczęła się się IX edycja międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup 2024, w którym biorą udział najlepsze drużyny młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski i zza granicy. Na kompleksie sportowym na Zarabiu rozgrywane są pojedynki, a finał imprezy odbędzie się w ni…

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerami turnieju i Miasto i Gmina Myślenice, Miasto i Gmina Wieliczka, Powiat Wielicki i Kopalnia Soli "Wieliczka". Partnerem głównym Salt Mine Cup jest Województwo Małopolskie.

  • Zobacz też:
Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup
Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup
Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka