czwartek, 22 lipca 2021 09:21

Śmiertelne potrącenie w Olkuszu. Kompletnie pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku...

Autor Norbert Kwiatkowski
Śmiertelne potrącenie w Olkuszu. Kompletnie pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku...

W Olkuszu na drodze krajowej nr 94 na przejściu dla pieszych pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił pieszego.  Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach 48-letni kierowca został jednak zatrzymany przez dzielnicowych.

Do wypadku doszło w środę 21 lipca około godziny 15:15 na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem.

Zaraz po otrzymaniu informacji  dzielnicowi z Olkusza, którzy byli w pobliżu zdarzenia, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał od 05.05.2020 roku do 05.05.2023 roku.

Niestety pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucze. Na miejscu wypadku pracowali policjanci, prokurator  i technik kryminalistyki ustalając okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Przez około 30 minut trwały utrudnienia na drodze  na pasie ruchu w kierunku Katowic.  Obecnie ruchem kierują policjanci, odbywa się on prawym pasem.

Źródło oraz foto: KPP w Olkuszu

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje