Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (21 czerwca) na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Zderzył się tam samochód osobowy z dostawczym. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia zmarła w szpitalu.
Do koszmarnego wypadku doszło w środę (21 czerwca) około godziny 3:30 nad ranem na drodze krajowej nr 73 (jest to 30 kilometr obwodnicy dąbrowskiej). Czołowo zderzył się tam samochód osobowy marki Volkswagen Sharan (którym podróżowało czterech obywateli Rumunii) z samochodem dostawczym marki Volkswagen Lt (którym podróżował mieszkaniec powiatu dąbrowskiego.
– Niestety w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 35-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna. Oboje byli obywatelami Rumunii. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala (dwóch obywateli Rumunii oraz kierowca dostawczaka). Niestety otrzymaliśmy informację, że w wyniku poniesionych obrażeń, jeden z obywateli Rumunii zmarł w szpitalu. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny tego zdarzenia – powiedziała w rozmowie z Głos24, st. asp. Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.
Na miejscu tego tragicznego wypadku wciąż pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniać będzie policja.





Fot. 112Tarnów.pl – Tarnowski Portal Ratowniczy








![[11.02.2026] Niebezpieczny wiatr w górach i gwałtowne ocieplenie. Prognoza pogody na środę dla Małopolski](https://cdn.glos24.pl/2026/02/Tatry_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)