piątek, 19 kwietnia 2024 07:51

Smutne wieści dla fanów muzyki. Ta impreza ściągała do Krakowa prawdziwe tłumy

Autor Katarzyna Jamróz
Smutne wieści dla fanów muzyki. Ta impreza ściągała do Krakowa prawdziwe tłumy

Smutne wieści dla fanów Kraków Live Festiwal. Organizatorzy przedsięwzięcia poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że tegoroczna impreza nie dojdzie do skutku. Jako powód decyzji podano trudności logistyczne i organizacyjne.

W czwartek (18 kwietnia) w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o odwołaniu Kraków Live Festiwal, który przez lata wpisywał się w muzyczny krajobraz miasta. Przyczyną tej decyzji są trudności logistyczne i organizacyjne. Twórcy wydarzenia mają jednak nadzieję, że uda im się zorganizować festiwal w przyszłym roku.

Wydano oświadczenie

– Z przykrością informujemy, że pomimo naszych starań, nie udało się zapewnić i stworzyć nowej przestrzeni festiwalowej, która umożliwiałaby realizację Kraków Live Festival na odpowiednim poziomie i skali w 2024 roku. W związku z tym, z przyczyn logistycznych i organizacyjnych, festiwal nie odbędzie się w tym roku. Mamy nadzieję, że Kraków Live Festival, który od wielu lat jest ważnym elementem na mapie kulturalnej mapy miasta, Polski i Europy, powróci w nowej, krakowskiej rzeczywistości w 2025 roku – napisali organizatorzy w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu.

Opublikowany przez Kraków Live Festival Czwartek, 18 kwietnia 2024

Decyzja ta jest zaskoczeniem dla wielu fanów festiwalu, którzy na jego kolejną edycję czekali z niecierpliwością od 2022 roku – to właśnie wtedy odbył się on po raz ostatni. Kraków Live Festiwal to dwudniowe wydarzenie muzyczne, które organizowane jest na terenie miasta od 2006 roku. Do 2013 roku znane było pod nazwą Coke Live Music Festival.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka