piątek, 2 lutego 2024 13:20

Spędź aktywnie ferie w Myślenicach

Autor Artykuł sponsorowany
Spędź aktywnie ferie w Myślenicach

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, na które z niecierpliwością czekają młodsi, jak i nieco starsi uczniowie. W tym roku w województwie małopolskim rozpoczną się one 12 lutego, a mieszkańcy Gminy Myślenice i turyści, będą mogli skorzystać z bogatej i różnorodnej oferty atrakcji przygotowanej na ten czas.

- Ferie zimowe to wyczekiwany czas przez najmłodszych, jednak rodzicom czy opiekunom często towarzyszy obawa związana z zapewnieniem swoim dzieciom interesujących atrakcji oraz planów na ten czas. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wspólnie z instytucjami z terenu Gminy Myślenice postaraliśmy się o opracowanie oferty rozmaitych aktywności dedykowanych młodzieży w każdym wieku. W ostatnim czasie ogłosiliśmy konkurs ofert w ramach programu „Profilaktyczne Ferie 2024”. Ostatecznie z budżetu Gminy Myślenice wygospodarowaliśmy 40 000 zł, które zostały rozdzielone pomiędzy podmioty biorące udział w tym projekcie, a ich zadaniem będzie zapewnienie oferty na półkolonie dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych  – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Pasjonatów zimowego sportowego w trakcie ferii szaleństwa zapraszamy na trasy stoków stacji narciarskiej na górze Chełm, gdzie wprawieni użytkownicy będą mogli szusować w otoczeniu malowniczej przyrody, z kolei początkujący narciarze oraz snowboardziści spróbują swoich sił pod okiem instruktorów z miejscowej szkółki narciarskiej. Brak profesjonalnego sprzętu nie będzie problemem, gdyż na miejscu można skorzystać z dwóch wypożyczalni, a po zakończeniu aktywności na narciarskich trasach zgłodniałych zachęcamy do spróbowania przysmaków przygotowanych przez Karczmę na Górze Chełm oraz Restaurację La Bufala.

Od początku grudnia ubiegłego roku swoją działalność wznowiło również kryte lodowisko na Zarabiu należące do kompleksu Sport Arena. Z obiektu można korzystać w każdych warunkach pogodowych, więc czasu na nudę z pewnością nie będzie. Miłośników łyżwiarstwa czeka lodowe szaleństwo na 600 m2 tafli przy muzyce oraz animacjach świetlnych, ale też wypożyczalnia łyżew, kasków oraz chodzików dla najmłodszych.

Spółka Sport Myślenice także nie pozostaje obojętna wobec potrzeb młodych pasjonatów sportu. W hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbywać się będzie półkolonia sportowa, natomiast na stoku półkolonia narciarska. Wśród atrakcji przygotowanych dla zapisanych uczestników można znaleźć zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, jazdy na łyżwach, tenisa stołowego, ale również treningi na strzelnicy czy na basenie.

Specjalną ofertę dla zwolenników aktywności powiązanych z kulturą i artyzmem z kolei przygotował Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Instytucja rozpoczęła już działalność w tym kierunku i obecnie prowadzi zapisy na kolejną edycję wydarzeń pn. Ferie w MOKiSIE. Radosna podróż tropem kreatywnej przygody - pasje i odkrycia. Uczestnicy pod okiem opiekunów nie tylko otrzymają szansę na ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale również rozwinięcia własnych zainteresowań.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka