czwartek, 22 kwietnia 2021 14:12

Sposoby na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Autor Artykuł sponsorowany
Sposoby na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z roli, jaką odgrywa higiena jamy ustnej. Dzięki zadbanym ząbkom czujemy się znacznie pewniej i lepiej idzie nam w kontaktach międzyludzkich. Lepiej prezentujemy się w rozmowach o pracę i w wystąpieniach przed szerszym gremium. Unikamy również poważnych schorzeń, mających swe źródło w wieloletnich zaniedbaniach związanych z higieną jamy ustnej. Jak dbać o olśniewający uśmiech? Poznaj najpopularniejsze sposoby na utrzymanie ząbków w bardzo dobrym stanie.

Szczoteczki elektryczne i ich specyfika

Pragnąc zachować zęby w dobrym stanie, powinniśmy szczotkować je przynajmniej dwa razy dziennie. Dentyści zalecają myć je po każdym posiłku, przez około 2-3 minuty. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów szczoteczek do zębów. Sporą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne. Ruch włosia powoduje wymiatanie resztek pokarmu z zębów i usuwanie płytki nazębnej. Obroty włosia zaimplementowanego w takich szczoteczkach powoduje ruch cząsteczek, który jest odpowiedzialny za pienienie się pasty do zębów. Są skuteczną bronią w walce z przebarwieniami powstającymi przez palenie papierosów i spożywanie kawy lub alkoholu. Przysłużą się również w usuwaniu osadów i płytki nazębnej.

Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne są specyficznym rodzajem elektrycznych szczoteczek. Służą do przeciwdziałania przebarwieniom, powstawaniu osadów i co najważniejsze usuwaniu kamienia nazębnego. Sekret tego typu szczoteczek tkwi w ich sposobie działania. Za pomocą emitowanie fal o określonej częstotliwości dźwiękowej usuwają kamień nazębny i płytkę nazębną. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy człowiek ma swoje wysoce spersonalizowane uzębienie, i rodzaj szczoteczki powinien być dostosowany do zębów.

Pozostałe formy dbania o piękny uśmiech

W dalszym ciągu popularnym narzędziem do mycia zębów są szczoteczki manualne. Kupując w aptece szczoteczkę tradycyjną, zwróćmy uwagę na rodzaj włosia. W szczoteczkach do zębów spotkamy trzy rodzaje włosia: twarde, średnie i miękkie. Szorowanie zębów za pomocą szczoteczek z twardym włosiem poranić może dziąsła. Tradycyjne szczoteczki niczym nie ustępują elektrycznym. Kolejnym godnym polecenia narzędziem służącym do pielęgnacji jamy ustnej są nici dentystyczne, za pomocą których możemy pozbyć się resztek pokarmu z przestrzeni między zębami. Dzięki zastosowaniu takiej nici minimalizujemy ryzyko powstawania płytki nazębnej. Skoro opisaliśmy różne rodzaje szczoteczek służących do czyszczenia jamy ustnej, warto skupić się na rzeczy nie mniej ważnej, a mianowicie odpowiednich pastach do zębów.

Właściwa pasta do zębów gwarantem zdrowego uśmiechu

Rynek obfituje w rozmaite pasty do zębów. Ich wybór powinien być jednak wyważony i uzależniony od pewnych czynników, np. stopnia wrażliwości zębów. Wybierać jest w czym, bo spotkamy preparaty o działaniu antygrzybicznym, antybakteryjnym i przeciwpróchniczym. Praktycznie każda pasta do zębów zawiera w swym składzie fluor, który działa szkodliwie w większym stężeniu. Można zastosować zamiennik w postaci pasty do zębów na bazie ksylitolu. Reminalizuje on szkliwo i stopuje rozwój bakterii. Wybór pasty do zębów, podobnie jak szczoteczek zależy od specyfiki naszego uzębienia.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje