wtorek, 1 lutego 2022 10:24

Sprawdzone szambo z montażem – wydatek jeden na wiele lat

Autor Artykuł sponsorowany
Sprawdzone szambo z montażem – wydatek jeden na wiele lat

Kiedy planujemy budowę domu, musimy też pomyśleć o wyborze odpowiedniej instalacji kanalizacyjnej. Jeśli w pobliżu naszej działki nie przebiega kanalizacja gminna, koniecznym rozwiązaniem jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków lub zainstalowanie szamba. Dziś to łatwiejsze niż kiedyś, bo wiele firm ofertuje kompleksową usługę z doborem, transportem i zamontowaniem szamba prosto w wybranym przez nas miejscu.

Jak wybrać odpowiednie szambo?

Najważniejszą rzeczą, którą musimy określić, jest wielkość szamba, optymalna dla nas i naszego domu. Statystycznie przyjmuje się, że każdy z członków czteroosobowej rodziny wytwarza dziennie około 180 – 200 l ścieków. Jeśli nie chcemy, żeby samochód asenizacyjny odwiedzał nas zbyt często, trzeba te wielkość przemnożyć przez liczbę dni, na którą powinien wystarczyć nasz zbiornik na nieczystości. Zazwyczaj to 14 dni, czyli najczęściej wybierane szambo ma 10m3 pojemności. Warto wiedzieć, że w praktyce można wykorzystywać tylko tę część szamba, która znajduje się poniżej miejsca wprowadzenia rury kanalizacyjnej. Jest to tzw. pojemność użytkowa (czynna) szamba. Powinna ona być większa lub przynajmniej równa wyliczonej objętości zbiornika.

Jakie szambo wybrać?

Dziś mamy do wyboru wiele modeli szamb. Kiedyś budowano je najczęściej, podobnie jak studnie, z betonowych kręgów. Ich wadą było to, że z czasem przeciekały, dlatego coraz większą popularnością cieszą się zbiorniki betonowe lub plastykowe. Zaletą szamb betonowych jest ich duża wytrzymałość, dzięki czemu nad takim szambem może być usytuowany parking. Szamba betonowe preferowane są też do montażu na działkach, na których jest wysoki poziom wód gruntowych, grunt jest gliniasty, albo podmokły. Wszystkie jednak muszą posiadać atest PZH i aprobatę techniczną ITB.

Szambo bez pozwolenia na budowę

Warto wiedzieć, że zbiornik betonowy 10 m3 zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego, nie wymaga pozwolenia na budowę, a wystarczy jedynie zgłoszenie jego montażu do stosownego urzędu, czyli zazwyczaj do starostwa powiatowego. Jeśli zależy nam na czasie, warto wybrać gotowe betonowe szambo 10m3. W zależności od specyfiki gruntu i dostępu do wykopu, czas montażu takiego szamba waha się od dwóch do sześciu godzin. Ważne jest też to, że nie trzeba go dodatkowo kotwić ani dociążać. Jeżeli kupimy zbiornik od sprawdzonego producenta, będzie trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i będzie nam służył przez wiele lat.

Gdzie zamówić solidne szambo?

Kupując szambo, warto skorzystać z oferty godnego zaufania producenta, który nie tylko wykonuje szamba, ale zapewni w cenie transport i montaż zbiornika na naszej działce. Tym bardziej szambo betonowe 10 m3 waży nawet blisko 7 ton i możemy mieć problem, żeby sami sobie z tym poradzić, a zlecając to amatorom, możemy uszkodzić zakupiony zbiornik, albo jego pokrywę.

Wybierając sprawdzonego producenta mamy pewność rzetelnego wykonania usługi, a samo betonowe szambo oraz prace montażowe i podłączeniowe zostaną objęte pełną gwarancją. Dodatkowo w razie problemów solidny producent zapewni nam też całodobowy serwis. Jedną z firm, którą warto polecić, jest Firma TANIE SZAMBO 24, która działa na rynku od kilku lat i jest jednym z liderów produkcji zbiorników betonowych. Warto podkreślić, że czas realizacji zamówienia u tego producenta wraz z dostawą to zaledwie 3 dni robocze.

Szambo powinno starczyć nam na wiele lat, dlatego wybierajmy produkty profesjonalnie wykonane, szczelne oraz trwałe. Takie szambo w konkurencyjnej cenie i z kompleksową fachową obsługą z instalacją i montażem włącznie, zapewni właśnie Firma TANIE SZAMBO 24.

Technologia - najnowsze informacje