sobota, 31 października 2020 15:56

Sprzedawcy kwiatów i roślin mają otrzymać pomoc. To załagodzi sytuację?

Autor Wiktoria Mitura
Sprzedawcy kwiatów i roślin mają otrzymać pomoc. To załagodzi sytuację?

Premier zadecydował pomóc przedsiębiorcom oraz sprzedawcom, którzy zostali postawieni pod ścianą - a to wszystko jest związane z zamknięciem cmentarzy. Terenowe oddziały ARiMR i KOWR mają odkupić kwiaty i rośliny. Czy to załagodzi sytuację?

Morawiecki na swoim profilu w mediach społecznościowych umieścił wpis, w którym zadeklarował pomoc osobom, które są bardzo stratne ze względu na zamknięcie cmentarzy od 31.10. do 02.11. Terenowe oddziały ARiMR i KOWR mają odkupić kwiaty. Na dodatek, rząd postanowił zrefundować koszty samorządów, które rozpoczęły akcję kupna kwiatów...z funduszu COVID.

Zamknięcie cmentarzy wywołało wielkie poruszenie w społeczeństwie. Wiele osób zostało pozbawionych zarobienia pieniędzy. Wiele osób postanowiło wziąć pożyczki, aby kupić znicze oraz kwiaty, które w okresie Wszystkich Świętych mieli sprzedać - i na tym zarobić. Dla wielu ludzi ten okres jest jedynym źródłem zarobków.

O zamknięciu cmentarzy pisaliśmy wczoraj:

Cmentarze zamknięte! Premier: – Tradycja jest mniej ważna niż życie
W ciągu najbliższych 3 dni: 31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte – ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Zamknięcie cmentarzy – jak powiedział premier – jest spowodowane wzrostami zakażeń, które w ostatnim czasie obserwujemy, a także troska o zdr…

Jednak pojawiła się w sieci spontaniczna akcja pomocy. Kup chryzantemy! O tym napisaliśmy tutaj:

Kraków. Małopolska: Kup chryzantemy! Wielka akcja wsparcia dla producentów i sprzedawców
Wczoraj po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy tysiące producentów kwiatów, zniczy i sprzedawców, którzy prowadzą swój biznes przy nekropoliach. W całej Polsce, Małopolsce i w Krakowie ruszyła spontaniczna akcja wsparcia.
Polska

Polska - najnowsze informacje