piątek, 18 lutego 2022 07:11

Stał poza barierkami Mostu Grunwaldzkiego. Chciał skoczyć do Wisły

Autor Mirosław Haładyj
Stał poza barierkami Mostu Grunwaldzkiego. Chciał skoczyć do Wisły

Dzięki staraniom świadków i interweniujących policjantów udało się uratować 23-latka, który zamierzał skoczyć do Wisły z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie.

16 lutego około 17:30 w Krakowie trzy przechodzące Mostem Grunwaldzkim osoby zauważyły mężczyznę, który stał poza jego barierkami ochronnymi. Natychmiast podbiegli do niego i zaczęli z nim rozmawiać. Jedna z osób zadzwoniła na numer alarmowy, a dwie pozostałe zaczęły rozmawiać i  przytrzymywać mężczyznę, powstrzymując go przed skokiem do rzeki.  

Na miejsce skierowano patrol Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, pełniący służbę w okolicach Starego Miasta. W  składzie patrolu był mł. asp. Piotr Gacek, sierż. Grzegorz Kuźniar i st. post. Patryk Złocki i st. post. Hubert Maniak. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce niezwłocznie zajęli się mężczyzną. Kontakt z nim był bardzo utrudniony, był bowiem cały roztrzęsiony i pod wpływem silnych emocji. Policjanci porozmawiali z nim i bezpiecznie sprowadzili go z mostu i do radiowozu, gdzie oczekiwał na przyjazd  pogotowia. Po chwili na miejsce przyjechała karetka, która przejęła 23-latka.

Po wstępnym badaniu lekarskim i w asyście patrolu policyjnego zawiozła go do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych, specjalistycznych badań. Teraz 23-latek, pod okiem lekarzy powraca do zdrowia.

– Szczególne podziękowania należą się trzem interweniującym świadkom tj. panu Marcinowi, pani Kamili i panu Radosławowi za to, że niezwłocznie zareagowali i czynili starania do czasu przyjazdu policji, by zapobiec tragedii. Dzięki ich empatii i odpowiedzialnej postawie uratowano człowieka

– piszą policjanci.

Inf.: KPP Kraków
Fot.: wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje