środa, 1 grudnia 2021 10:47

Stary Sącz. Awantura o LGBT. Radna PiS wstała i zaśpiewała „Bogurodzicę”

Autor Aleksandra Tokarz
Stary Sącz. Awantura o LGBT. Radna PiS wstała i zaśpiewała „Bogurodzicę”

Wycofanie przez radnych ze Starego Sącza uchwały anty-LGBT odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Decyzja wywołała oburzenie w szeregach klubu PiS. Radna Lidia Szewczyk stwierdziła, iż wycofanie się z uchwały jest „bałwochwalstwem”, a następnie wstała i odśpiewała Bogurodzicę.

Na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej i z pełnym poparciem radnych Gminnego Porozumienia Wyborczego 30 listopada doszło do głosowania nad uchwałą "dotyczącą powstrzymania ideologii gender i LGBT".  Uchwałę radni Starego Sącza przyjęli w 2019 roku. W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości złożył ją radny Robert Rams. Po dwóch latach radni zdecydowali się jednak z niej wycofać, uznając, że nie przyniosła niczego dobrego.

Ta decyzja wywołała spore oburzenie radnych PiS. Zarzucili oni między innymi przewodniczącemu rady Andrzejowi Stawiarskiemu, że nie poinformował ich odpowiednio wcześnie o wprowadzeniu takiego punktu do porządku obrad.

Radna Lidia Szewczyk z PiS w ramach obrony swoich wartości postanowiła odśpiewać przed głosowaniem "Bogurodzicę".

- Apeluję do sumień wszystkich radnych. Z tego, co się orientuję, jesteśmy wszyscy katolikami i chodzimy do kościoła - mówiła radna przed głosowaniem.

Ostatecznie Rada Miejska głosami klubu Gminne Porozumienie Wyborcze wycofała się z uchwały sprzeciwiającej się "ideologii gender i LGBT".

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje