czwartek, 28 listopada 2019 13:21

Stary Sącz mistrzem zrównoważonego rozwoju

Autor Marzena Gitler
Stary Sącz mistrzem zrównoważonego rozwoju

W Kielcach wyróżniono miasta dbające o zasadę zrównoważonego rozwoju w gospodarowaniu przestrzenią. W gronie nagrodzonych znalazł się też Stary Sącz.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkurs na Lidera Zrównoważonego Gospodarowania Przestrzenią są Instytut Rozwoju Miast i Regionów wspólnie ze Związkiem Miast Polskich. Członkowie kapituły nie mieli łatwego zadania, wskazywali na wyrównany, wysoki poziom oraz ponadprzeciętne w skali kraju działania podejmowane przez część samorządów. Po niełatwej dyskusji udało się wyłonić pięć miast, którym 14 listopada na Kongresie Polityki Miejskiej w Kielcach wręczono wyróżnienia. W tym gronie znalazł się Stary Sącz, który wraz z Radzinkowem zdobył nagrodę w kategorii gmin miejskich.

Stary Sącz nagrodzono za "mądre, kreatywne i innowacyjne wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych miasta, w sposób rzadko charakteryzujący miasta małe. Za wizję rozwoju przestrzennego i jej realizację akceptowaną przez mieszkańców i turystów".

- Miło jest być docenianym – podsumował burmistrz Jacek Lelek. - To nie jest wyróżnienie tylko dla obecnych władz Starego Sącza, ale przede wszystkim dla pokoleń osób, które nim zarządzały wcześniej. To dzięki nim możemy cieszyć się przestrzenią, która jest wizytówką miasta.

Inf. i foto: UM SS

Nowy Sącz - najnowsze informacje