środa, 21 października 2020 17:07

[Zdjęcia] Street workout na boisku LO za niemal 62 tys. zł

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Street workout na boisku LO za niemal 62 tys. zł

Na boisku Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie rozpoczęły się pierwsze prace montażowe w ramach realizacji zadania „Plac sportowo-rekreacyjny wyposażony w urządzenia typu street workout”.

Wykonane zostaną dwie stacje do ćwiczeń kalistenicznych, czyli ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała na ogólnodostępnym, wielofunkcyjnym boisku LO w Miechowie. Przyrządy typu street workout ustawiane są w strefie bezpieczeństwa o wymiarach 13 m x 12 m wyłożonej gumowymi płytami otoczonymi obrzeżami betonowymi. Korzystanie z urządzeń będzie ogólnodostępne i bezpłatne.

Inwestycja jest realizowana w 2020 r. przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno - sportowa – MIRS”. Całkowity koszt zadania wynosi 61 445 zł, w tym dofinansowanie Województwa Małopolskiego – 38 260 zł oraz wkład budżetu Powiatu Miechowskiego – 23 185 zł.

Poza przebudową boiska przy Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie, budowa na boisku LO placu sportowo-rekreacyjnego z urządzeniami typu street workout, to kolejna w tym roku inwestycja Powiatu Miechowskiego w poprawę bazy sportowej szkół.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe Miechów

Miechów - najnowsze informacje