środa, 5 października 2022 06:42

Strój na zajęcia fitness — co warto kupić?

Autor Artykuł sponsorowany
Strój na zajęcia fitness — co warto kupić?

Zwłaszcza osoby, które dopiero zapisały się na fitness i do tej pory nie korzystały z takiej formy ruchu, często mają problem z doborem właściwego stroju na takie zajęcia. Żeby moc maksymalnie skupić się na ćwiczeniach, odprężyć i zrelaksować, powinniśmy zainwestować w chociaż kilka podstawowych ubrań sportowych, które wykonane są z materiałów odprowadzających wilgoć. Istotne jest również, aby odzież taka była dobrze dopasowana i nie krępowała naszych ruchów. Jaki strój na zajęcia fitness warto kupić? Podpowiadamy.

Strój na fitness — legginsy

Jeżeli pierwsze zajęcia fitness są dopiero przed nami, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowe ubrania, które pozwolą nam poczuć się podczas ćwiczeń pewnie i swobodnie. Najważniejszym elementem damskiej garderoby są więc legginsy z wysokim stanem. Przydadzą się one nie tylko na siłownię, ale mogą stanowić również bazę do codziennych, sportowych stylizacji.

Powinny być wykonane z elastycznego materiału, który dobrze odprowadza pot, a jednocześnie chroni przed chłodem. Muszą się też optymalnie dopasowywać do kształtu naszego ciała. Wysoki stan z kolei chroni nie tylko tylną część pleców, ale dodatkowo zapobiega zsuwaniu się ubrania, nawet podczas intensywnych ćwiczeń — podskoków czy wykroków.

Strój na fitness — koszulki i bluzy sportowe

Kolejnym elementem, jaki warto kupić, jeżeli chcemy zacząć uczęszczać na zajęcia fitness są t-shirty sportowe. One również powinny być wykonane z przepuszczających wilgoć materiałów syntetycznych. Wbrew pozorom podczas treningów zazwyczaj nie sprawdzają się bawełniane modele, ponieważ szybko chłoną wilgoć, która z nich nie wyparowywuje, a więc mogą doprowadzić do przegrzania lub przewiania organizmu.

Warto zainwestować również w bluzy sportowe. Sprawdzą się nie tylko podczas ćwiczeń na siłowni, ale również wtedy, kiedy zaczniemy trenować na zewnątrz. Obecnie odzież sportowa dostępna jest w szerokiej gamie różnych wzorów i kolorów, dlatego też wykorzystując ją, bardzo łatwo można stworzyć ładny i stylowy outfit.

Strój na fitness — akcesoria

Damska odzież sportowato jednak nie tylko legginsy, spodnie, koszulki czy bluzy, ale również akcesoria i bielizna. Kobiety, które chcą rozpocząć treningi, powinny więc zaopatrzyć się w minimum jeden stanik sportowy. Takie modele zdecydowanie różnią się od klasycznych, ponieważ znacznie lepiej podtrzymują biust podczas biegu, skoków i innych ćwiczeń. Dodatkowo wykonane są z miękkich, oddychających materiałów, które zapobiegają otarciom i nie uciskają delikatnych okolic piersi.

Sport

Sport - najnowsze informacje