wtorek, 17 sierpnia 2021 11:25

Stroje Lachów i Pogórzan pasują każdemu! Uczestnicy Miss Supernational 2021 w wyjątkowej sesji

Autor Aleksandra Tokarz
Stroje Lachów i Pogórzan pasują każdemu! Uczestnicy Miss Supernational 2021 w wyjątkowej sesji

Uczestnicy międzynarodowego konkursu piękności Miss Supernational 2021 są już w Nowym Sączu. Po raz pierwszy bowiem ta impreza jest organizowana właśnie tutaj – w amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Ich pobyt w mieście był okazją do zaprezentowania się w strojach Lachów i Pogórzan. Bez ogródek można stwierdzić, że te pasują każdemu!

Niecodzienną sesję fotograficzną odbyli w Sądeckim Parku Etnograficznym kandydaci i kandydatki w międzynarodowym konkursie piękności Miss Supernational 2021. - Uczestnicy przed kilkoma dniami pozowali do zdjęć na platformie widokowej na Jaworzynie Krynickiej oraz w Muszynie. Wczoraj zaś kandydaci z USA, Kenii, Ghany, Rwandy, Ekwadoru czy Indii, w tradycyjnych strojach Lachów i Pogórzan, stanęli przed obiektywem Piotra Droździka w sądeckim skansenie – informuje Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Co ciekawe, strój lachowski należy do jednego z najdroższych i najmocniej zdobionych - jest niezwykle kolorowy, z dużą ilością cekinów, guzików ozdobnych i pasmanterii. Haftowane są zarówno kaftany, wizytki, jak i kamizelki. Strój pogórzański jest nieco bardziej skromny - występuje na nim biały haft, który pojawia się wyłącznie na koszulach. Pozostałe elementy garderoby ozdabiane są pasmanterią. Guziki nie są ozdobne, a metalowe - srebrne lub złote.

Jak oceniacie uczestników konkursu Miss Supernational 2021 w regionalnych strojach Lachów i Pogórzan?

Międzynarodowy konkurs piękności wraca na Sądecczyznę po kilku latach przerwy. W okresie od 2014 do 2018 roku impreza gościła bowiem w Krynicy-Zdroju. Potem przeniosła się do Katowic. Tegoroczny finał konkursu Miss Supranational odbędzie się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Zmagania będzie można śledzić na antenie telewizji Polsat w sobotę, 21 sierpnia, o godzinie 20.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje