wtorek, 8 marca 2022 11:45

Stróża. Już w niedzielę charytatywny turniej badmintona dla Jakuba Starzaka

Autor Marzena Gitler
Stróża. Już w niedzielę charytatywny turniej badmintona dla Jakuba Starzaka

W najbliższą niedzielę 13 marca w hali przy Szkole Podstawowej w Stróży odbędzie się ostatni etap tegorocznego charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia w postaci kolejnej edycji turnieju badmintona „W Bada gramy – pomagamy”. Cały dochód z opłat za udział przeznaczony zostanie dla Jakuba Starzaka.

- Zapraszamy zarówno amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w grze w badmintona, tych którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z lotką i rakietą, ale też osoby chętne do gry w turnieju w mieszanej grze podwójnej. By spróbować zagrać w badmintona wystarczy przyjść w godzinach od 13:30 do 17:00 na halę w Stróży i mieć strój sportowy, natomiast wcześniej, bo w godzinach 9:00-13:00 odbywać się będzie turniej organizowany przez sekcję badmintona TKKF Uklejna Myślenice. Cały dochód z wpisowych przeznaczymy na zbiórkę w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia dla Jakuba Starzaka – mówi Marta Jurek, organizator turnieju z ramienia TKKF Uklejna Myślenice.

Jakub Starzak, 19-letni harcerz, drużynowy jednej z gromad hufca ZHP Myślenice i uczeń Małopolskiej Szkoły Gościnności, wolontariusz, który często pomagał innym, 13 listopada ubiegłego roku miał wypadek samochodowy. W stanie krytycznym trafił do szpitala. Był w śpiączce. Czeka go rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku wybudzeniowo-rehabilitacyjnym. Każdy miesiąc pobytu to koszt 25 tysięcy złotych. W pomoc dla Jakuba w włącza się wile środowisk i organizacji.

Na koncie charytatywnej zbiórki Memoriału im. Stacha Cichonia, w ramach którego odbyły się już turniej piłki nożnej, turniej siatkówki, maraton zumby fitness oraz bieg Tropem Wilczym zebrano dla Jakuba Starzaka prawie 50 tysięcy złotych. By wesprzeć zbiórkę i pozwolić przekroczyć tę granicę charytatywnej zbiórki zapraszamy do udziału w turnieju „W Bada gramy – pomagamy”. Wpisowe od zawodnika wynosi 30 zł.

Organizację imprezy wspierają Miasto i Gmina Myślenice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu, firma Kawasaki oraz TKKF Uklejna Myślenice.

Pomóc Kubie można też przez wpłaty na stronie: licytuje-pomagam.pl. Zbiórka pod hasłem: Kuba Starzak - Harcerz i Wolontariusz , teraz to On potrzebuje Naszej pomocy lub przez wpłaty bezpośrednio na konto:
Fundacja Licytuje-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,,Darowizna dla Kuby 071221’

fot: licytuje-pomagam.pl

Myślenice - najnowsze informacje