środa, 19 lutego 2020 13:33

Sucha Beskidzka. 17-letni kierowca motocykla bez uprawnień, pasażer z marihuaną

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka. 17-letni kierowca motocykla bez uprawnień, pasażer z marihuaną

Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca motocykla, prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień, a jego pasażer posiadał susz marihuany.

W Suchej Beskidzkiej na ul. Zamkowej policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu, kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada  uprawnień do poruszania się tym pojazdem po drodze publicznej. Podczas wykonywania kontroli, podejrzenia  mundurowych wzbudziło także dziwne zachowanie 18-letniego pasażera pojazdu. Znaleziono przy nim susz roślinny, który po sprawdzeniu okazał się marihuaną. Efektem tych działań była wizyta mundurowych u innego pełnoletniego mieszkańca powiatu suskiego. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze większą ilość suszu marihuany.

Kierowca motocykla po zakończonych czynnościach został ukarany mandatem za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, natomiast jego pasażer nie mógł liczyć na tak szybkie zakończenie sprawy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z mężczyzn także usłyszy zarzuty. W przypadku udzielania środków odurzających innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozić kara od 1 roku  pozbawienia wolności do 10 lat.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje