wtorek, 9 sierpnia 2022 12:28

Zembrzyce. Pijani nastolatkowie jeździli skradzionym busem

Autor Patryk Trzaska
Zembrzyce. Pijani nastolatkowie jeździli skradzionym busem

W niedzielny poranek, nietrzeźwy 16-latek wraz z 19-latkiem zostali ujęci przez ochronę stacji paliw. Jak się okazało, przyjechali do Zembrzyc (powiat suski) skradzionym busem. Pełnoletni będzie odpowiadał przed sądem karnym, a małoletni przed sądem rodzinnym.

W minioną niedzielę (7 sierpnia) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej udali się na interwencję na stację paliw w Zembrzycach gdzie dwóch młodych mężczyzn, przez swoje zachowanie, zostało ujętych przez ochronę.  

Nastolatkowie nie tylko jeździły po parkingu zabranymi z pobliskiego sklepu wózkami, ale również zachowywali się podejrzanie przy zaparkowanych pojazdach.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało u 16-latka ponad 1,2 promila, natomiast u jego starszego kolegi już prawie 2 promile. Policjanci sprawdzili też busa marki VW, którym starszy z mężczyzn miał przyjechać na parking stacji paliw. Jak się okazało pojazd został w nocy skradziony w Bystrej Podhalańskiej. Obaj nastolatkowie byli rozbawieni sytuacją, a w szczególności starszy, który tłumaczył całą sytuację: „ najważniejsze, że zabawa była dobra”.

Nietrzeźwy 16-latek został przekazany przez policjantów matce, która przyjechała po syna, oraz potwierdziła jego tożsamość gdyż nastolatek nie tylko był nietrzeźwy, ale też zmieniał wersje co do swoich danych osobowych, co stanowi wykroczenie. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Starszy ze sprawców został zatrzymany i po wytrzeźwieniu w poniedziałek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, natomiast drugi za kradzież pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje