poniedziałek, 12 grudnia 2022 10:59

Sukces proszowickich strażaków podczas Barbórkowego Turnieju!

Autor Patryk Trzaska
Sukces proszowickich strażaków podczas Barbórkowego Turnieju!

Świetny wynik proszowickiego zespołu podczas Turnieju Strażaków i Ratowników "Kopalnia Soli Wieliczka 2022", w którym startowało 117 drużyn. Zespoły miały za zadanie jak najszybciej pokonać 110 m, 90 podestów i 650 schodów w Szybie Daniłowicza. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach.

Po długiej przerwie powrócił Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników „Kopalnia Soli Wieliczka 2022”, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Do rywalizacji w tym roku zgłosiło się aż 117 drużyn z całej Polski, w tym także 2 ekipy z Czech.

Proszowicka drużyna w składzie kpt. Marcin Szlachta, st. str. Sebastian Cieślik, st. str. Kamil Wiącek pokazała się z bardzo dobrej strony, zdobywając 6 miejsce klasyfikacji generalnej i  5 miejsce w klasyfikacji PSP Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników " z czasem  5 minut i 27 sekund.

Przypomnijmy, celem każdej z drużyn było pokonanie różnicy 110 metrów, 90 podestów i 650 schodóww pionie zabytkowym Szybem Daniłowicza. Strażacy musieli wbiegać po schodach, będąc w pełnym umundurowaniu bojowym. Byli oni wyposażeni również w aparat powietrzny na plecach, a także w maskę powietrzną.

fot. PSP W Proszowicach

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka