piątek, 24 września 2021 20:40

Sukces szpitala w Zakopanem

Autor Edyta Sowa
Sukces szpitala w Zakopanem

Zakończyła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Liderzy zmian w ochronie zdrowia”. Konkurs organizowany przez Uczelnię im. Łazarskiego w Warszawie oraz znane na rynku europejskim wydawnictwo Wolters Kluwer, jest jednym z najważniejszych sprawdzianów dla podmiotów leczniczych.

Sukces w konkursie jest tym większy, że w gronie szpitali nominowanych do nagród zakopiańska placówka jest jedynym przedstawicielem wojewódzkich podmiotów leczniczych z Małopolski. Wszechstronność prezentowanych projektów oraz znakomite grono Kapituły Konkursu, złożone z wybitnych ekspertów w zakresie ochrony zdrowia sprawiają, że jest to ogromne wyróżnienie - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

W bieżącej edycji Konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 22.09.2021 roku, Szpital zajął czołowe miejsca w 2 kategoriach: „Zarządzanie bezpieczeństwem pacjenta” 2-3 miejsce (ex equo) za projekt pod nazwą Bezpieczeństwo pacjenta warunkiem skutecznej rehabilitacji, a także również na 2-3 miejscu (ex equo) w kategorii „Skuteczna profilaktyka i edukacja” za projekt Z profilaktyką i edukacją po zdrowie.

Wyróżnienie jest tym bardziej satysfakcją dla pracowników, bo to nagroda za podejście personelu placówki, potwierdzająca że warto myśleć o pacjencie jako człowieku, a nie jako przypadku chorobowym. Warto troszczyć się o jego bezpieczeństwo, warto go edukować, warto dostarczać mu wiedzy o zasadach dbania o własne zdrowie.

info. i foto. UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje