piątek, 16 sierpnia 2019 22:25

Sułoszowa: Potężny wybuch butli z gazem. Dom zamienił się w gruzy

Autor (red)
Sułoszowa: Potężny wybuch butli z gazem. Dom zamienił się w gruzy

Do potężnej eksplozji doszło dzisiaj w Sułoszowej w powiecie krakowskim (to w tej gminie znajduje się zamek w Pieskowej Skale). Wybuchła butla gazowa, a siła tego wybuchu była tak duża, że zawaleniu uległ budynek mieszkalny, a pod gruzami znalazła się 76-letnia kobieta.

Do wybuchu doszło w piątek, 16 sierpnia około godziny 17. Pierwsze doniesienia brzmiały bardzo dramatycznie. Ponieważ w gospodarstwie mieszkały dwie starsze osoby, obawiano się, że mogą one znajdować się pod zawalonym budynkiem. Na szczęście, jak podaje dziennikpolski24.pl, okazało się, że 86-letni mężczyzna, był w chwili wybuchu poza budynkiem i nie doznał obrażeń. W budynku była natomiast 76-letnia kobieta, którą jeszcze przed przybyciem służb wyciągnęły z gruzowiska osoby postronne. Z poparzeniami ciała została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na miejscu pracowało wiele jednostek ratowniczych: 5 OSP,  3 JRG, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne i inne. Ratownicy przeszukali gruzowisko i – na szczęście – więcej osób poszkodowanych nie było.


fot: Powiat Krakowski 112 / Facebook

Powiat krakowski - najnowsze informacje