sobota, 11 maja 2024 06:00

Świat muzyki stracił wyjątkową postać. Nie żyje Marian Hilla

Autor Patryk Trzaska
Świat muzyki stracił wyjątkową postać. Nie żyje Marian Hilla

"Jesteśmy dumni z tego, że wybrał być z nami przez osiemnaście lat". Smutne informacje docierają do nas ze świata muzyki. Zmarł Marian Hilla muzyk i menedżer zespołu Poparzeni Kawą Trzy. W przeszłości był on związany z radiem RMF FM.

Marian Hilla to postać dobrze znana fanom muzyki. Przez wiele lat współtworzył zespół Poparzeni Kawą Trzy, z którym został uhonorowany m.in. nagrodą na festiwalu TOP Trendy w 2011 roku. Ukończył Akademię Muzyczną imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a w zespole grał na saksofonie.

Wraz z zespołem stworzył takie przeboje jak m.in: "Byłaś dla mnie wszystkim", "Kochać cię" czy "Okrutna, zła i podła".

Przed karierą muzyczną współpracował z radiem RMF FM.

Muzyk zmarł po długiej chorobie w wieku 52 lat. Informację przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych koledzy z zespołu muzyka. "Drodzy! Nasz kochany Marianek już dla Was nie zagra. Bardzo nam go brakuje. Walczył ze swoją chorobą jak kaszubski Twardziel. Do końca był dzielny. Niebywały. Jesteśmy dumni z tego, że wybrał być z nami przez osiemnaście lat. Tworzyć, grać, koncertować, imprezować, pomagać, prowadzić sprawy menadżerskie. Być człowiekiem orkiestrą. Przytulamy wszystkich jego bliskich" – napisali Poparzeni Kawą Trzy.

Drodzy! Nasz kochany Marianek już dla Was nie zagra 😞 Bardzo nam go brakuje. Walczył ze swoją chorobą jak kaszubski...

Opublikowany przez Poparzeni Kawą Trzy Czwartek, 9 maja 2024

Foto: pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka