wtorek, 11 sierpnia 2020 12:47

Świątniki Górne. Boks, piłka nożna również dla dziewcząt. Nowy klub na mapie Małopolski zaprasza do sekcji

Autor Marzena Gitler
Świątniki Górne. Boks, piłka nożna również dla dziewcząt. Nowy klub na mapie Małopolski zaprasza do sekcji

W czerwcu na terenie Małopolski pojawił się nowy klub sportowy. Mowa o TS Sparta Świątniki Górne, klubie, który swoją działalność rozpoczął 26 czerwca.

26 czerwca odbyły się pierwsze zajęcia piłkarskie na stadionie przy ul. Sportowej 52 w Świątnikach. Od  tego czasu w Sparcie zrzeszonych jest około 40 zawodników i trzeba  przyznać, że jak na tak krótki okres istnienia, jest to imponująca liczba. Jak mówią założyciele klubu, Łukasz Szymański i Tobiasz Wrona, Sparta ma być jakością samą w sobie.

Obecnie klub tworzą cztery grupy treningowe: dwie drużyny piłkarskie dla dzieci, grupa boksu dla dzieci i młodzieży oraz grupa boksu dla dorosłych. Obecnie trwa również nabór do drużyny żeńskiej złożonej wyłącznie z dziewczynek, dlatego jest duża szansa, że zawodników TS Sparta lada moment przybędzie.

NABÓR DO DRUŻYNY ŻEŃSKIEJ! ?‍♀?‍♀ Znamy datę pierwszego treningu dla grupy naborowej dziewczynek. WTOREK 18 / 08,...

Posted by TS Sparta Świątniki Górne on Wednesday, August 5, 2020

Klub ze Świątnik współpracuje również z pobliskimi przedszkolami, w których prowadzi zajęcia piłki nożnej. Zajęcia te wśród uczestników cieszą się dużą popularnością.

Sparta była ostatnio również organizatorem dużego sportowego wydarzenia, jakim był Turniej im. Marka Wyki. Na stadionie w Świątnikach w kategorii U-9 mogliśmy zobaczyć zmagania takich drużyn jak: KS Zakopane, Wiarusy Igołomia, Proszowianka Proszowice, Piast Skawina, Iskra Głogoczów, TS Sparta. W całym wydarzeniu wzięło udział około 80 zawodników, a wraz z dopingującymi ich rodzinami było 150 - 200 osób na stadionie przy Sportowej 52.  

Warto odnotować, że zawody odbyły się na cześć Marka Wyki, któremu w  ten sposób oddano należny hołd za lata pracy na rzecz piłki w miejscowości Świątniki Górne.

Klub powstał z czystej pasji i dla  pasji. Zainteresowanie wśród mieszkańców jest duże, co bardzo nas  cieszy. Jesteśmy w stanie przyjąć każde dziecko, które chce uprawiać  sport. Mamy swoje cele sportowe, szukamy zawodników z odpowiednimi  predyspozycjami fizycznymi i odpowiednim charakterem, ponieważ wiemy jak  ich poprowadzić, aby w przyszłości znaleźli się w zawodowym sporcie.  Oczywiście pamiętajmy, że nie każde dziecko zostanie przy sporcie będąc  dorosłym, ale nasz system szkolenia i struktury, które tworzymy pozwolą  nam znaleźć miejsce dla każdego. Chcemy czynnie uczestniczyć w rozwoju  tych młodych ludzi nie tylko sportowym, ale również życiowym. Trafiliśmy  do Świątnik i teraz tutaj jest nasz sportowy dom. Wiemy o tym, że w  przeciągu kilku lat nasz Klub będzie mocny na arenie Małopolskiej piłki. Dlaczego? Dlatego, że to są nasze marzenia, a marzenia trzeba spełniać. Taką też myślą będziemy zarażać naszych zawodników. Już to robimy - dodaje Łukasz Szymański, (dyrektor sportowy TS Sparta)

mat. prasowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje