poniedziałek, 12 grudnia 2022 09:48

Święty Mikołaj pojawił się w Oświęcimiu. To był dzień pełen wrażeń [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Święty Mikołaj pojawił się w Oświęcimiu. To był dzień pełen wrażeń [FOTO]

6 grudnia to jeden z ulubionych dni wszystkich dzieciaków, które liczą na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tak się zlożyło, że najsłynniejszy brodacz świata zawitał tego dnia do Oświęcimia.

Wszystkie grzeczne dzieci mogły liczyć na spotkanie ze świętym w jego bajkowym domku oraz na prezenty. O świąteczny nastrój wydarzenia zadbały dzieci działające w chórze przy Osiedlowym Domu Kultury na Zasolu oraz chór miejski z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Najmłodsi oświęcimianie wspólnie ze św. Mikołajem i prezydentem Januszem Chwierutem zapalili nową miejską choinkę. Niepowtarzalna atmosfera spotkania przyciągnęła na oświęcimski rynek wielu mieszkańców. Na rynku zagościł też jarmark świąteczny, który potrwa do 18 grudnia.

W domkach handlowych każdy znajdzie coś dla siebie – produkty lokalne, ciasta, chleby, wędliny, ciepłe napoje.  Nie brakuje również rękodzieła –  ceramiki, ozdób i dekoracji świątecznych. Atrakcją jarmarku jest snowtubing, czyli zjeżdżalnia pontonowa oraz świetlista brama z ławeczką dla zakochanych.

Fot. Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje