wtorek, 3 stycznia 2023 13:53

Szaleńcze rajdy na suskich drogach. Niektórzy w Nowy Rok weszli bez prawa jazdy

Autor Patryk Trzaska
Szaleńcze rajdy na suskich drogach. Niektórzy w Nowy Rok weszli bez prawa jazdy

Niestosowanie się do znaków drogowy, podwójnej ciągłej, a na liczniku ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Pod koniec grudnia dwóch kierowców pożegnało się ze swoimi prawami jazdy. Co teraz ich czeka?

W miniony piątek  (30 grudnia) po godzinie 17, w Kukowie policjanci suskiej drogówki zatrzymali 20-latka siedzącego za kierownica opla, który zapomniał, że porusza się po terenie zabudowanym. W związku z przekroczeniem prędkości 107/50 km/h policjanci ukarali młodego kierowcę mandatem w kwocie 1500 zł oraz  13 punktami karnymi. Jak się okazało, na koncie 20-latka było już więcej wykroczeń drogowych. Pomimo krótkiego czasu posiadania prawa jazdy uzbierał limit punktów karnych. Zanim wsiądzie ponownie za kierownicę czeka go ponowny egzamin na prawo jazdy.

Drugi z kierowców został zatrzymany w sylwestrową noc w miejscowości Palcza. Po godzinie 19:00, policjanci suskiej drogówki zatrzymali samochód marki Mercedes, którego prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.  Kierowca, ruszając w drogę, zapomniał zapiąć pasy bezpieczeństwa oraz patrzeć na znaki drogowe. Nie tylko nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, ale też do ograniczenia prędkości pędząc 103/50km/h.  Kontrola zakończyła się podsumowaniem wykroczeń tj. 1800 zł mandat karny, 23 punkty karne oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje