czwartek, 4 lutego 2021 07:25

Szczepanowice - Widoma: Ruch z tymczasowego bypassu został przeniesiony

Autor Mirosław Haładyj
Szczepanowice - Widoma: Ruch z tymczasowego bypassu został przeniesiony

W rejonie węzła Szczepanowice, budowanej drogi ekspresowej S7 Szczepanowice – Widoma, ruch z tymczasowego bypassu został przeniesiony na przebudowany odcinek drogi krajowej nr 7.

Przejeżdża się pod nowym wiaduktem. Tymczasowy bypass nie będzie już potrzebny i zostanie rozebrany, jak pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Obecna sytuacja meteorologiczna nie pozwala na wykonywane wszystkich robót w pełnym zakresie. Niemniej jednak, chociaż wykonawca może skorzystać z przerwy zimowej, prace trwają.

Montowane są bariery energochłonne w pasie rozdziału, wykonywane wykopy rowów i prace porządkowe w pasie drogowym. Prowadzone są także roboty na obiektach inżynierskich np.:

  • na najdłuższej estakadzie wymieniane są łożyska  na stałe, montowane kable sprężenia zewnętrznego, trwa zbrojenie fundamentów murów oporowych przy przyczółku,
  • na wiadukcie w Wymysłowie trwa zbrojenie i deskowanie skrzydła po stronie prawej,
  • na wiadukcie w Lipnej Woli, nad budowaną S7 szlifowane są powierzchnie betonowe filara pod zabezpieczenie antykorozyjne.

Zaawansowanie wszystkich prac wynosi 82 %.

Droga ekspresowa S7 na odcinku od węzła Szczepanowice do węzła Widoma będzie  miała 13,1 km długości, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z  pozostawioną rezerwą na trzeci pas. Powstają dwa węzły: Szczepanowice i Widoma. Z obydwóch węzłów zjechać będzie można na drogę krajową nr 7. Powstanie 10  wiaduktów, cztery przejścia dla zwierząt, trzy przejazdy gospodarcze pod  S7 i jedna estakada. Estakada w Szczepanowicach będzie  najdłuższym obiektem inżynierskim na tym odcinku, o długości 681 m w  przypadku nitki lewej i 689 m nitki prawej. Przebiega nad linią  kolejową, drogami powiatowymi i rzeką Szreniawą.

Miechów - najnowsze informacje