wtorek, 22 grudnia 2020 14:26

Szczepionka na covid-19 - co, jak i kiedy?

Autor Artykuł sponsorowany
Szczepionka na covid-19 - co, jak i kiedy?

Jak zapewne każdy wie, szczepionka na covid-19 jest już dostępna, ale szczepienia póki co nie są dostępne dla ogółu. Dlatego też dziś przedstawimy wam najnowsze informacje o szczepionce na covid-19!

Infolinia oraz strona internetowa

Przede wszystkim można już spokojnie powiedzieć, że infolinia na temat szczepień już dostępna pod numerem 989. Z tej infolinii możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi. Naturalnie jeśli chodzi o witrynę internetową www.gov.pl/web/szczepmysie możemy się z niej dowiedzieć, kiedy i gdzie możesz się zaszczepić, na dodatek poznanie procedury szczepień krok po kroku nie będzie problemem. Naturalnie strona również będzie nas nakłaniała do zaszczepienia się, co oczywiście popieramy. Co ciekawe, na stronie można również zapoznać się z historią szczepionek, czyli o pierwszych podejściach do szczepień (średniowiecze w Azji) oraz o pierwszej szczepionce na ospie, która została podana 14 maja 1796 ośmioletniemu Jamesowi Phippsowi.

W przypadku infolinii jest ona dostępna pod numerem 989 i ma ona pełnić swoją funkcję w dwóch etapach. Początkowo ma to być ogólne informowanie zainteresowanych o szczepienach – a po dacie 15 stycznia 2021 będzie można zadzwonić oraz umówić się na konkretny termin szczepienia. Naturalnie trzeba wziąć pod uwagę to, że kolejka będzie duża, z racji tego że pierwszeństwo zaszczepienia mają przede wszystkim grupy zawodowe, takie jak lekarze, wojskowi czy służby bezpieczeństwa, a także nauczyciele – potem będą to osoby związane ze usługami bądź innymi kryteriami, wyznaczonymi przez rząd. Wystarczy powiedzieć, że to może zmienić się z dnia na dzień, z racji tego że na przykład nauczyciele zostali przesunięci z drugiego etapu szczepień do pierwszego. Przypominamy – że etap ,,zero” to głównie szczepienia służb, które jako pierwsze rozprowadzają szczepionkę wśród swoich organów.

Jak reaguje świat na temat szczepionki?

Przede wszystkim z ulgą. Wielka Brytania zatwierdziła szczepionki w trybie ekspresowym, oraz rozpoczęła szczepienia w pierwszej połowie grudnia. Stany Zjednoczone również rozpoczęły dystrybucję szczepień – jeśli chodzi o Unię Europejską, to rosną napięcia na niezależny organ, który dopuszcza szczepionki, aby można byłoby zacząć wreszcie szczepić populacje większości krajów Unii Europejskiej. Co ciekawe, nawet pojawiają się zakłady bukmacherskie na to, kiedy pandemia się skończy – większość legalnych bukmacherów, którzy na co dzień pokazują sport i  skróty meczów, tym razem wzięli się za newsy światowe i ich zdaniem pandemia koronawirusa wygaśnie dopiero w okolicach lata 2021.

Korekta informacji

Kolejną kwestią, jaką zajmuje się państwowa strona internetowa, jest dementowanie plotek, jakoby że koronawirus mutuje w takim tempie, że nie da się wytworzyć efektywnej szczepionki. Naturalnie są to bzdury, ponieważ gdyby tak było, to już dawno wykryte zostałyby różne mutacje – a póki co byliśmy w stanie zaobserwować jedynie jedną mutację, która dopiero się rozwija.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje