czwartek, 13 sierpnia 2020 13:15

Szczucin: 500 sztuk krzewów konopi indyjskich i broń palna. 35-letni właściciel został aresztowany

Autor Aleksandra Tokarz
Szczucin: 500 sztuk krzewów konopi indyjskich i broń palna. 35-letni właściciel został aresztowany

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zlikwidowali w pełni profesjonalną plantację konopi indyjskich, liczącą prawie 500 sztuk krzewów. Uprawą, zajmował się 35-letni mieszkaniec gminy Szczucin, u którego policjanci natrafili także na prawdziwy arsenał.

We wtorek (11.08.br.) dąbrowscy policjanci weszli na jedną z prywatnych posesji w gminie Szczucin. Z posiadanych informacji wynikało, że 35-letni mężczyzna, mieszkający w tym miejscu, może uprawiać na dużą skalę konopie indyjskie. Podczas przeszukania zabudowań gospodarczych policjanci natrafili na pomieszczenie, w którym mieściła się w pełni profesjonalna uprawa konopi. Zabezpieczono kilkaset sztuk krzewów, w różnej fazie wzrostu (niektóre krzewy sięgały 2,5 metra), a także specjalistyczny sprzęt służący do pielęgnacji roślin, w postaci lamp nagrzewczych, zasilaczy prądowych, nagrzewnic gazowych czy rur wentylacyjnych. Na kolejne krzewy konopi, rosnące już w gruncie, policjanci natrafili w przydomowym sadzie, pomiędzy drzewami owocowymi. Z zabezpieczonych konopi można wytworzyć ok. 13 kg suszu marihuany.

Oprócz żywych roślin policjanci podczas przeszukania ujawnili susz roślinny, wypełniający wiele pojemników. W sumie zabezpieczono 6 kilogramów marihuany. Pozostałe, pojemniki, na które natrafili funkcjonariusze, zawierały ponad 2 kilogramy nieokreślonej, białej substancji, która została przekazana do badań do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Policjanci znaleźli także wagę, służącą sprawcy najprawdopodobniej do porcjowania narkotyku.

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna już od pewnego czasu zajmował się uprawą konopi i wytwarzaniem marihuany. Śledczy szacują, że w ten sposób mógł wytworzyć środki odurzające w ilości ponad 26 kilogramów.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych na posesji 35-latka, policjanci natrafili także na prawdziwy arsenał. Ujawniono kilka sztuk broni palnej własnej produkcji  oraz rewolwer, a także 200 szt. amunicji różnego kalibru. Ponadto zabezpieczono także kilka pojemników z zawartością ponad 1 kilograma prochu.

35-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w celach zarobkowych, a także uprawy konopi indyjskich oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

inf./fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje