poniedziałek, 6 maja 2019 08:36

Szczucin: Biało-czerwone świętowanie

Autor Marzena Gitler
Szczucin: Biało-czerwone świętowanie

Obchody Świat Majowych w Szczucinie rozpoczęły się 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 na rynku w Szczucinie uroczystym podniesieniem flagi państwowej przez harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Wszystkich zgromadzonych powitał Burmistrz Szczucina Jan Sipior, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest to aby utożsamiać się z naszymi barwami narodowymi. Następnie głos zabrał Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk.

Kolejnym punktem obchodów Święta Flagi był Rajd Rowerowy Biało-Czerwonej, który został zorganizowany już po raz szósty. Tegoroczny rajd zainaugurował obchody 10. Rocznicy Odzyskania Praw Miejskich przez Szczucin. Przed startem każdy uczestnik otrzymał flagę, którą zostały przyozdobione rowery oraz drobne gadżety promocyjne. Na mecie, która zlokalizowana była w Parku w Szczucinie na uczestników czekało wiele atrakcji miedzy innymi dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. W tej edycji rajdu wzięło udział prawie 200 uczestników.

W piątek 3 maja uroczystości obchodów 228. rocznicy uchwalenia konstytucji rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Szczucinie o godz. 11:00. W mszy świętej przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie uczestniczyły władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Naszej Gminy.

Po zakończeniu nabożeństwa, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie wraz z chórami „Clave de sol”, „Unisono” i „Prima Volta” z SCKiB w Szczucinie pod kierunkiem Ilony Mach zaprezentowali część artystyczną.

Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do budynku „Kany” gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Ostatnia część obchodów rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Szczucina Jan Sipior.

Uroczystość zakończyła się prezentacją Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Dzięgla.

inf. i foto: UM w Szczucinie

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje