wtorek, 13 lutego 2024 10:45

Szkolenia żeglarskie dla młodzieży, czyli pomysł na nietypowe wakacje

Autor Artykuł sponsorowany
Szkolenia żeglarskie dla młodzieży, czyli pomysł na nietypowe wakacje

Szkolenia żeglarskie dla młodzieży, czyli pomysł na nietypowe wakacje

Wakacje to czas na wypoczynek, ale także doskonała okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć pasję lub znaleźć hobby, które przyniesie satysfakcję na wiele lat. Dlatego w okresie wakacyjnym i nie tylko dla dzieci i młodzieży organizowane są różnego rodzaju kursy i obozy. Coraz więcej młodych osób decyduje się na wakacyjne szkolenia żeglarskie. Sprawdźmy, jak one wyglądają!

Mazury stwarzają ogrom okazji do spędzenia wakacji w otoczeniu natury i zdobycia nowych umiejętności. Dlatego zarówno dorośli, jak i młodzież, często wybierają szkolenia żeglarskie, które umożliwiają zdobycie patentu i samodzielne sterowanie jachtami. W poniższym artykule opisujemy rodzaje dostępnych kursów żeglarskich dla młodzieży i podpowiadamy, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Szkolenia żeglarskie – rodzaje kursów dla młodzieży

Dla młodzieży w wieku 11-13 lat oraz 14-17 lat na Mazurach można znaleźć ciekawe oferty kursów i obozów związanych bezpośrednio z żeglugą po mazurskich jeziorach i nie tylko. Takie szkolenia żeglarskie dla młodzieży mogą być połączone z możliwością zdobycia patentu żeglarskiego, ale mogą mieć też charakter wypoczynkowo-turystyczny. Dzięki temu każdy znajdzie ofertę idealną dla siebie.

Wędrowny obóz szkoleniowy

14-dniowy wędrowny obóz szkoleniowy dla młodzieży w wieku 14-17 lat to rejsy wędrowne po jeziorach mazurskich połączone ze szkoleniem na stopień żeglarza jachtowego. Patent żeglarski mogą już bowiem zdobyć osoby, które ukończyły 14 lat. W ostatni piątek obozu szkoleniowego organizowany jest egzamin dla chętnych, którzy chcą zdobyć taki patent.

Aby zapisać się na wędrowny obóz szkoleniowy dla młodzieży, nie jest potrzebne żadne doświadczenie. Wszystkiego nauczy Cię profesjonalna kadra pracująca na komfortowych i nowoczesnych jachtach, które na dwa tygodnie stają się dla uczestników drugim domem. Obóz wędrowny to nie tylko okazja do nauki i zdobycia patentu, ale także możliwość odwiedzenia przepięknych zakątków Mazur i przeżycia prawdziwej przygody z wodą i wiatrem w roli głównej.

Wędrowny obóz turystyczny

Obóz turystyczny to kolejna propozycja 14-dniowej przygody, podczas której młodzież w wieku 11-13 lat oraz 14-17 lat (dwie grupy wiekowe) przepłynie Mazury wzdłuż i wszerz niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Podczas obozu młodzież zapozna się bliżej z etykietą żeglarską oraz podstawami żeglowania i będzie miała wiele okazji do integracji z innymi podczas wieczorów przy ognisku i szantach.

Rejsy zagraniczne

Żeglować można nie tylko po Mazurach. Jeśli marzy Ci się wypłynięcie na głębokie, otwarte wody, szkoła żeglarska PuntoVita organizuje także rejsy zagraniczne, na przykład na wody Chorwacji czy Wysp Kanaryjskich. Takie rejsy mogą być połączone z elementami szkolenia żeglarskiego, gdy są połączone z możliwością zdobycia kilkudziesięciu godzin stażu morskiego, jaki jest potrzebny do kursu na JSM. To także świetna przygoda i zapierające dech w piersiach widoki!

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka