środa, 31 stycznia 2024 08:51

Szokująca historia z Oświęcimia. 63-latka straciła ponad... 200 tysięcy złotych

Autor Norbert Kwiatkowski
Szokująca historia z Oświęcimia. 63-latka straciła ponad... 200 tysięcy złotych

To, że oszuści sobie przebiegli, wiadome nie od dzisiaj, jednak na końcu to my musimy być czujni, zwłaszcza gdy w grę wchodzi majątek naszego życia. Mieszkanka Oświęcimia niestety dała się nabrać oszustowi i straciła ponad... 200 tysięcy złotych.

Mężczyzna wykorzystał jeden z najbardziej znanych sposobów, a mianowicie metodę na "amerykańskiego żołnierza". Oszust pod koniec 2022 roku nawiązał kontakt z 63-letnią kobietą poprzez jedną z aplikacji internetowych.

Z przekazywanych przez niego informacji wynikało, że jest obecnie w Bagdadzie (Irak) i ma duże problemy zdrowotne. Mężczyzna miesiącami budował zaufanie u kobiety, aż w końcu zasugerował konieczność pożyczki w celu podjęcia leczenia oraz powrotu do Stanów Zjednoczonych.

Co było dalej - niestety - można się domyślić. Kobieta uwierzyła w jego historię w efekcie czego dokonała kilku przelewów na ponad 200 000 złotych. Gdy 63-latka się zorientowała, że została oszukana... było już za późno.

Policjanci po raz kolejny apelują o weryfikowanie wszelkich telefonów i kontaktów z prośbą o pomoc finansową. Oszuści tylko czekają na nasze "dobre serca"...

Foto: pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka