czwartek, 14 września 2023 06:49

Szokujące sceny na przystanku autobusowym. Dorosły mężczyzna kopnął 9-letniego chłopca w głowę

Autor Norbert Kwiatkowski
Szokujące sceny na przystanku autobusowym. Dorosły mężczyzna kopnął 9-letniego chłopca w głowę

Agresja wobec młodszych i mniejszych to niewątpliwie akt tchórzostwa. Zwłaszcza, gdy powód jest tak z pozoru błahy. W Jaworznie (województwo śląskie) dorosły mężczyzna pobił młodego chłopca, ponieważ miała mu się nie spodobać jego odpowiedź na pytanie: "komu kibicuje".

Do tego szokującego zdarzenia doszło na jednym z przystanków autobusowych, gdzie 9-latek oczekiwał na swój autobus. W pewnym momencie podszedł do niego młody mężczyzna i zapytał: "komu kibicujesz?". Chłopiec odpowiedział, że nikomu.

Ta odpowiedź wyraźnie rojzuszyła 20-latka, który popchnął chłopca, a następnie kopnął w głowę, aż ten upadł na ziemię. Gdy 9-latek leżał, sprawca podszedł do niego i zdjął mu z głowy czapkę. Była to zwykła sportowa czapka, jedynie z emblematem znanej firmy.

Na szczęście świadkiem zdarzenia była kobieta, która zareagowała. Gdy zaczęła głośno wzywać pomocy, napastnik zostawił 9-latka i szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Po kilku dniach policji udało się zatrzymać sprawcę pobicia. Okazało się, że mimo młodego wieku w przeszłości miał już problemy z prawem. Mężczyzna otrzymał też dozór policyjny, a także zakaz kontaktowania się i zbliżania do 9-latka. Za popełniony czyn grozi mu do 12 lat więzienia.

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka