piątek, 1 października 2021 19:06

Szpital w Brzesku laureatem ogólnopolskiego konkursu

Autor Mirosław Haładyj
Szpital w Brzesku laureatem ogólnopolskiego konkursu

30 września dyrektor SPZOZ Adam Smolucha odebrał nagrodę przyznaną dla Szpitala w Brzesku jako Laureata 6. miejsca. Uroczysta Gala wraz z wręczeniem nagród odbywa się w Warszawie w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Szpital w Brzesku został nagrodzony w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020 w kategorii Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych za projekt „Przebudowa wybranych pomieszczeń szpitala na utworzenie w szpitalnym oddziale ratunkowym(SOR) obszaru izolacji dla pacjentów z podejrzeniem chorób zakaźnych wraz z wyposażeniem w niezależny system wentylacji i mobilną jednostkę dekontaminująco ­izolacyjną” .

Brzeski szpital został dostrzeżony i wyróżniony na tle wielu szpitali i placówek medycznych oraz przedsiębiorstw związanych z branżą medyczną, które wzięły udział w konkursie m.in. Instytut ”Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Dziecięcy Szpital Kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wiele innych.

-Cieszymy się, że wysiłki naszego Szpitala na rzecz rozwoju opieki nad pacjentami i poprawy jakości udzielanych świadczeń zostały docenione na forum ogólnokrajowym

-czytamy na stronie szpitala.

Konkurs prowadzony jest przez Idea Trade we współpracy z Dziennikiem Gazeta Prawna pod patronatem honorowym Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Inf. i foto: Szpital w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje