czwartek, 13 lutego 2020 14:08

Szpital w Wadowicach ma nową panią dyrektor!

Autor Katarzyna Domagała
Szpital w Wadowicach ma nową panią dyrektor!

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach ma nowego dyrektora, a właściwie panią dyrektor. Została nią Barbara Bulanowska.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku została odwołana dyrektorka Beata Szafraniec. Starosta uznał, że stracił do niej zaufanie.

W środę (12.02) zakończyły się przesłuchania kandydatów w konkursie na dyrektora Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. Komisja zdecydowała, że stanowisko dyrektora obejmie Barbara Bulanowska. Oddano na nią siedem głosów. W konkursie startowało 14 kandydatów. Do etapu przesłuchać zakwalifikowało się dziesięciu.

Teraz werdykt komisji musi zaakceptować zarząd powiatu kierowany przez starostę Eugeniusza Kurdasa. Po akceptacji nowa pani dyrektor może rozpocząć pracę od przyszłego miesiąca.

Barbara Bulanowska posiada doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi. W latach 2015 -2018 pełniła funkcję dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Została jednak odwołana ze stanowiska. Powodem była utrata zaufania władz uczelni. W latach 2009 - 2015 była dyrektorką Małopolskiego NFZ, zajmującego się rozdziałem kontraktów i finansowaniem służby zdrowia w całym województwie.

Foto: CM UJ

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje