piątek, 19 listopada 2021 16:48

Szpital zwiększa ilość łóżek dla zakażonych koronawirusem. Których oddziałów nie obejmą zmiany?

Autor Mirosław Haładyj
Szpital zwiększa ilość łóżek dla zakażonych koronawirusem. Których oddziałów nie obejmą zmiany?

Zgodnie z decyzją wojewody Szpital Powiatowy w Bochni zwiększa liczbę łóżek  dla pacjentów covidowych. Od najbliższego weekendu wzrośnie ona z 25 do 80 oraz  do 110 w pierwszym tygodniu grudnia. Zmiany wiążą się niestety z ograniczeniem planowych przyjęć internistycznych i chirurgicznych, ale nie diagnostyki.

– Nadal będą wykonywane wszystkie badania w ramach naszych centrów diagnostycznych. Będą to badania  przy wykorzystaniu rezonansu, tomografu, RTG, USG czy też badania endoskopowe i laboratoryjne

– tłumaczy Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Z dnia na dzień przybywa zakażeń koronawirusem. Szpital musi być przygotowany na przyjęcie pacjentów wymagających wsparcia tlenowego. Stąd decyzja wojewody o zabezpieczeniu dodatkowych łóżek.

Na oddział covidowy został już przeorganizowany oddział wewnętrzny zlokalizowany na III piętrze. Od soboty będą systematycznie przekształcane kolejne oddziały.

Zmiany nie obejmą dzieci. Oddział pediatryczny, położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny będą funkcjonować tak jak do tej pory, choć w szczególnym reżimie sanitarnym. W większości oddziały te mieszczą się w osobnym budynku i są odpowiednio odizolowane od innych jednostek.

Bez zmian będą działały także wszystkie Poradnie Specjalistyczne.

Inf.: Szpital w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje