Badania laboratoryjne nad szczepionką Pfizer przeciwko COVID-19 dla dzieci w przedziale 2-5 lat wykazały, że nie jest ona skuteczna po podaniu dwóch dawek, zatem do następnych testów wprowadzony zostanie trzeci zastrzyk.
Z dotychczasowych badań wynika, że dawka szczepionki przeznaczona dla dzieci jest wprawdzie skuteczna dla grupy wiekowej od sześciu miesięcy do dwóch lat, ale nie przynosi oczekiwanych efektów u dzieci nieco starszych.
Takie wyniki zmuszają właścicieli firmy Pfizer do zmodyfikowania swojego preparatu.










![[25.02.2026] Pogoda dla Małopolski. Sprawdź swój region](https://cdn.glos24.pl/2026/02/-25.02.2026--Pogoda-dla-Ma-opolski.-Sprawd--sw-j-region_w300.webp)







![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)