wtorek, 18 maja 2021 10:07

Tabletki na odchudzanie jako metoda zrzucenia zbędnej wagi

Autor Artykuł sponsorowany
Tabletki na odchudzanie jako metoda zrzucenia zbędnej wagi

Otyłość to nie tylko problem natury kosmetycznej i wizualnej. Owszem nadwaga sprawia, że postrzegamy się mniej atrakcyjnie, nie mamy ochoty zaglądać do lustra i coraz częściej unikamy tematu swojej tuszy. Nasza waga może okazać się poważnym problemem natury psychicznej, ale niestety w konsekwencji może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Otyłość sama w sobie jest poważną chorobą przewlekłą, która z czasem doprowadza do wielu dolegliwości i bardzo groźnych powikłań ze strony wielu układów i narządów. Niskoenergetyczna, zbilansowana dieta i różnorodna aktywność fizyczna to elementy konieczne do utrzymania wagi na prawidłowym poziomie. Niejednokrotnie w całym procesie odchudzania konieczna jest psychoterapia, gdyż otyłość może mieć poważne przyczyny w stanie emocjonalnym i poważnych psychicznych urazach z przeszłości. Samo stosowanie diety wówczas nie pomoże. Aby znaleźć odpowiedź na pytanie jak szybko schudnąć potrzebne jest cofnięcie do przeszłości i mówiąc brzydko, pogrzebanie w swojej podświadomości i głęboko skrywanych emocjach. Najczęściej to właśnie tam chowają się główne przyczyny tego, że się przejadamy, a w konsekwencji nasza waga jest większa i prawidłowa. Problem otyłości ma wiele przyczyn i wiele składowych, podobnie ma też bardzo wiele potencjalnych sposobów rozwiązania. Jednym z nich są tabletki na odchudzanie.

Czasem mogą pomóc

Leczenie otyłości jest procesem długotrwałym i niezwykle skomplikowanym. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu podejmował tę walkę i odniósł porażkę. Niestety niewiele osób na trwałe odnosi sukces i w dłuższym czasie utrzymuje prawidłową wagę.
W niektórych przypadkach podczas procesu odchudzania pomocne mogą się okazać tabletki lub inne suplementy ziołowe poprawiające funkcje trawienne i przemiany materii w organiźmie. Ich działanie zapewne nie jest spektakularne i szybkie, ale stosowane przez dłuższy czas mogą skutecznie wspomagać proces odchudzania. Bez względu na poziom zaawansowania otyłości czy nadwagi, kompleksowa terapia odchudzająca będzie wymagała całkowitej zmiany nawyków żywieniowych. Niektóre stany mogą wymagać interwencji lekarza lub wprowadzenia na stałe specjalistycznego leczenia farmakologicznego. Podaje się wówczas leki na receptę, które mają określone działanie i wskazania wynikające ze stanu zdrowia. Tabletki na odchudzanie dostępne są bez recepty i mają jedynie wspomagać ten proces, nie stanowić jedynego wyboru sposobu walki z otyłością. Picie ziołowych herbatek, łykanie tabletek nie przyniesie rezultatu jeśli nie zmienimy przyzwyczajeń żywieniowych i nie zaczniemy więcej się ruszać. To są warunki naszego sukcesu na polu odchudzania.

Tabletki stosowane podczas odchudzania mają różnorakie działanie. Kupując takie specyfiki warto sprawdzić w jakim obszarze działają faktycznie i co mają robić, jakie jest ich konkretne przeznaczenie. Jedna z grup tabletek to te, które powodują zmniejszenie łaknienia. Osoby, które mają problem z nadwagą skarżą się na duży apetyt, jedzą często i w dużych ilościach ponieważ cały czas towarzyszy im uczucie głodu. Tabletki mają to uczucie zahamować, a tym samym ograniczyć ilość i częstotliwość posiłków. Niestety wciąż przyczyną otyłości jest przede wszystkim ogromna ilość pokarmu, który sobie dostarczamy. Żołądek ma niestety zdolność rozciągania się i zwiększania, a więc z czasem aby zaspokoić głód i wypełnić żołądek trzeba jeść coraz więcej. Inna grupa tabletek to te wspomagające przemianę materii i spalanie tłuszczu. Ich stosowanie ma sens jedynie w dłuższym okresie czasu, gdyż efekty przychodzą po wielu dawkach. Mogą jednak zdecydowanie poprawić nasze samopoczucie, uregulować wypróżnienia i tym samym wydalić zalegające w jelitach masy kałowe. Kolejna grupa tabletek to ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, wpływające więc na procesy metaboliczne organizmu. Trzeba pamiętać, że nawet tak specjalistyczne środki nie poradzą sobie z nadmiarem cukrów i tłuszczy w naszej diecie. Zawsze konieczne jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych. Ostatnia grupa tabletek wspomagających odchudzanie to specyfiki oczyszczające organizm z toksyn.  
Leczenie otyłości w sposób farmakologiczny, lekami na receptę zaleca się osobom, których wskaźnik BMI jest równy lub większy 27. Stosowanie tych leków jest jednak uzależnione od ogólnego stanu zdrowia i nie w każdym przypadku możliwe. Kuracja lekami musi być prowadzona pod nadzorem lekarza. Tabletki na receptę także nie zwalniają od stosowania odpowiedniej diety i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Bez względu na rodzaj tabletek, jakie wybierzemy należy pamiętać iż nie ma stuprocentowo skutecznego leku na odchudzanie i na żadnym z nich nie jest napisane, jak szybko schudnąć. Każdy proces chudnięcia jest indywidualny i ma mocne cechy jednostkowe, każdy po prostu chudnie inaczej.

Przeciwwskazania też są...

Bez względu na to czy wybieramy tabletki na receptę czy bez recepty, musimy być świadomi, że większość z nich ma skutki uboczne oraz przeciwwskazania. Dlatego zawsze ważna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni nasz stan zdrowia, zanim zastosujemy jakieś środki na odchudzanie. Nieumiejętnym postepowaniem, zażywaniem przypadkowych tabletek możemy sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Na polskim rynku nie ma wielu zarejestrowanych leków jako odchudzające ponieważ nie spełniają norm związanych ze skutkami ubocznymi i przeciwwskazaniami. Skutki uboczne także mogą towarzyszyć podczas ich przyjmowania. Możemy odczuwać przyspieszenie tętna, wzrost ciśnienia, rozdrażnienie i nadpobudliwość, uczucie kołatania serca. Nie należy ufać opiniom z Internetu, a jedynie profesjonalnym osobom, które zawodowo zajmują się odchudzaniem. Pamiętajmy także o tym, aby nigdy nie kupować leków na odchudzanie z niepewnych i niesprawdzonych, a tym bardziej nielegalnych źródeł. Redukcja masy ciała musi być przeprowadzana w sposób świadomy i przemyślany. Tu nie może być przypadkowości, każde działanie musi być zaplanowane i konsekwentnie przeprowadzone. Ważna jest systematyczność i wytrwałość w działaniu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje