piątek, 10 marca 2023 09:48

Tak działają złodzieje! Obejrzyj koniecznie [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Tak działają złodzieje! Obejrzyj koniecznie [WIDEO]

Nagranie z monitoringu, na którym widać jak sprytna złodziejka wyciąga pieniądze Bogu ducha winnej kobiecie, opublikowały Myślenice. Do takiej kradzieży wystarczy kartka papieru z prośbą o wsparcie.

9 marca około godz. 9.40 obok marketu przy ul. J. Słowackiego w Myślenicach operator monitoringu Straży Miejskiej zauważył kobietę z dzieckiem na ręku, która podchodziła do przechodniów okazując kartkę z prośbą o wsparcie finansowe.

Na nagraniu widać, jak żebraczka podchodzi do starszej kobiety. Gdy ta wyciąga portfel, aby wyjąć pieniądze i dać proszącej, sprytna złodziejka zasłania portfel kartką papieru, a drugą ręką wyciąga pieniądze z jej portfela. Starsza kobieta nie ma pojęcia o tym, że właśnie jest okradana. Ten sposób kradzieży policjanci nazywają metodą na parawan.

🎥 𝕋𝕒𝕜 𝕕𝕫𝕚𝕒ł𝕒𝕛𝕒̨ 𝕫ł𝕠𝕕𝕫𝕚𝕖𝕛𝕖 - 𝕟𝕒𝕘𝕣𝕒𝕟𝕚𝕖 ‼ 🛑 W dniu 09.03.2023 r. około godz. 09:40 przy ul. J Słowackiego obok marketu operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej miasta Myślenice zauważył kobietę z dzieckiem na ręku, która podchodziła do przechodniów okazując kartkę z prośbą o wsparcie finansowe. Czynności te wykonywała w bardzo natarczywy i sprytny zresztą sposób... 🛑 W pewnym momencie podeszła do starszej kobiety okazując kartkę z prośba o wsparcie. Mieszkanka gminy wyciągała portfel w tym momencie osoba żebrająca przysłoniła portfel kartką papieru (w folii) cały czas prosząc o pieniążki, a drugą ręką zaczęła wyciągać zawartość portfela. Starsza kobieta nie była świadoma że w tym momencie jest okradana (metodą na parawan). 🛑 Operator natychmiast przekazał informację o tym fakcie dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol policji. Osoba żebrząca i zarazem sprawca kradzieży została zatrzymana. Należy pokreślić iż jest to kolejna sytuacja w której osoba obsługująca monitoring może pochwalić się bardzo dużą skutecznością w ujawnianiu sprawców przestępstw i nie tylko przykładem może być ujawnienie sprawców kradzież pieniędzy ze skarbonki w kościele, sprawce kradzieży roweru osoby niepełnosprawnej czy też sprawców kradzieży sklepowej nie zapominając o przypadkach kolizji drogowych.

Opublikowany przez Miasto i Gmina Myślenice Czwartek, 9 marca 2023

Jak skończyła się ta sytuacja? Operator monitoringu natychmiast zadzwonił do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który wysłał na miejsce patrol policji i złodziejka została zatrzymana niemal na gorącym uczynku.

To nie pierwszy raz, gdy myślenicki monitoring pomógł w ujęciu złodziei. W marcu 2021 roku kamera nagrała jak 20-latek uszkodził butelką po alkoholu zabytkową płytę nagrobną na budynku kościoła. W lutym ubiegłego roku operatorka gminnego monitoringu Beata Cichoń pomogła zidentyfikować i ująć złodziei kościelnych skarbon.

fot. screen Fb. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka