poniedziałek, 20 grudnia 2021 14:09

Takiej zguby jeszcze w Krakowie nie było. Do schroniska trafiły trzy puszyste owce

Autor Marzena Gitler
Takiej zguby jeszcze w Krakowie nie było. Do schroniska trafiły trzy puszyste owce

Strażnicy miejscy z Krakowa opisali nietypowa interwencję. Tym razem złapali trzy owce, które od pewnego czasu błąkały się w Nowej Hucie. Jakie jeszcze dziwne interwencje mieli w tym roku?

Ten rok obfitował w dziwne interwencje Straży Miejskiej z udziałem zwierząt. W kwietniu pomagali łapać rodzinę dzików przy ul. Zdunów. W czerwcu łapali dorożkę, która sunęła ulicami Krakowa bez woźnicy. W październiku na Plantach uwolnili gołębie, które pewna krakowianka wprowadzała na spacer w... reklamówce. Ratowali też kotka pozostawionego na balkonie na Ruczaju. Ostatnia interwencja jednak była jeszcze dziwniejsza.

Strażnicy miejscy z Krakowa otrzymali sygnał, że po Nowej Hucie błąkają się... trzy owce. Skąd się tam wzięły - na razie nie wiadomo. Może szukały drogi do najbliższej szopki betlejemskiej? Funkcjonariusze jednak złapali je na jednej z posesji i przewieźli do schroniska Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. "Podobno te białe parzystokopytne zwierzaki od jakiegoś czasu błąkały się po Nowej Hucie. Dziś udało nam się namierzyć wdzięczne trio w okolicy ul. Zakępie, a nawet zapędzić w kozi róg. Całe, zdrowe i puszyste przekazaliśmy pracownikom KTOZ’u" - napisała Straż Miejska Miasta Krakowa na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Podobno te białe parzystokopytne zwierzaki od jakiegoś czasu błąkały się po Nowej Hucie. Dziś udało nam się namierzyć...

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Poniedziałek, 20 grudnia 2021

Nie są to pierwsze owce złapane w Krakowie. W kwietniu br. przerażony baran biegał po ruchliwym skrzyżowaniu ul. Taklińskiego z  Zakopianką. We wrześniu dwa lata temu niesforna owca terroryzowała kierowców na krakowskim Podgórzu. Schwytano ją na ul. Półłanki i też trafiła pod opiekę KTOZ.  

Jednak najdziwniejszą interwencją w tym roku, podjętą z kolei przez inspektorów KTOZ, było wezwanie do "laguna na drzewie", którym okazał się wiszący na gałęzi rogalik.

KTOZ uczcił tę nietypową interwencję drukując kartki świąteczne z "lagunem". Dochód z ich sprzedaży zasili konto opiekunów bezdomnych zwierząt.

Uwaga, właśnie przyjechały do nas cudowne, świąteczne kartki z Lagunem. 😉 🥐 🎅 Serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny...

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Czwartek, 16 grudnia 2021

fot. Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje