sobota, 12 listopada 2022 09:58

Tarnów: Dramatyczny wypadek. Auto uderzyło w grupę pieszych

Autor Tomasz Stępień
Tarnów: Dramatyczny wypadek. Auto uderzyło w grupę pieszych

Dwie kobiety i dziecko znalazły się w szpitalu po wypadku, do którego doszło w centrum Tarnowa. W grupę pieszych wjechał samochód uderzony przez inne auto.

Wypadek wyglądał dramatycznie. W piątek po godzinie 17-tej, w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Szkotnik niedaleko McDonalda kierujący samochodem osobowym alfa romeo, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i uderzył w bok przejeżdżającego prawidłowo na zielonym świetle fiata punto.

Miejsce wypadku/ mapa: OpenStreetMap

– Samochód wyrzucony z toru jazdy obracał się wokół własnej osi i wjechał w stojących na chodniku pieszych – relacjonował RMF FM rzecznik tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek.

Na miejscu zjawiły się liczne służby ratunkowe. W wyniku wypadku ranne zostały dwie kobiet i dziecko – wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Znalazł sie tam również kierowca alfy romeo, który spowodował wypadek. Chociaż wstępne badanie policji wykluczyło, że był pod wpływem alkoholu, przewieziono go tam na szczegółowe badania. Dlaczego wjechał na czerwonym świetle - tego nie wiadomo. Co było przyczyną wypadku ustali policja. – Nie wiemy, czy kierujący alfą romeo zagapił się, czy coś innego spowodowało jego zachowanie - Powiedział Interii asp. sztab. Paweł Klimek.

#UWAGA ‼️ W Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Szkotnik doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch...

Opublikowany przez 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy Piątek, 11 listopada 2022

Tarnów - najnowsze informacje