sobota, 1 czerwca 2019 05:11

Tarnów: Dzień Dziecka na Kantorii

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Dzień Dziecka na Kantorii

Będą gry, zabawy, animacje, a także konkursy z nagrodami i warsztaty koralowe. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na Kantorii zaplanowano wspólne miejskie świętowanie. Wtedy też oficjalnie działalność zainauguruje Centrum Rekreacji i Wypoczynku.

Na tych, którzy w godzinach 11-16 pojawią się na terenach zielonych przy ul. Piłsudskiego, czekać będą liczne atrakcje. Nie zabraknie pokazu baniek mydlanych, malowania twarzy czy zabaw kuglarskich. W programie imprezy znalazły się też prezentacje muzyczne, pokaz zumby, tworzenie obrazu wielkoformatowego oraz cieszące się dużą popularnością wśród tarnowian warsztaty koralowe.

Przypomnijmy, że zagospodarowanie Kantorii kosztowało ponad dwa mln złotych. W ramach inwestycji wykonano chodniki i alejki, przy których stanęły ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Alejki zostały oświetlone, aby z centrum rekreacji można było korzystać również wieczorem. Na tarasach wypoczynkowych, wykonanych z porfiru i imitujących drewno, odpornych na warunki atmosferyczne desek kompozytowych, umiejscowiono ażurowe konstrukcje, na których można zawiesić hamaki i huśtawki, a jedną z prowadzących do tarasów pochylni dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W centralnej części tarasów powstała plaża i boisko do siatkówki plażowej, a w pobliżu stanął kontenerowy budynek z ogólnodostępną toaletą.

ks/ UM w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje