czwartek, 19 listopada 2020 11:49

Tarnów: Mówią „nie” dla społecznych podziałów. Będą rozmawiać o protestach

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Mówią „nie” dla społecznych podziałów. Będą rozmawiać o protestach

Młodzi katolicy, przedstawiciele lewicy i ruchów patriotycznych spotykają się, aby rozmawiać o protestach. Chcą podjąć dialog społeczny i nie dać się podzielić. Młodzież, która brała udział w strajkach oraz ci, którzy pozostali wtedy w domach, będą mierzyć się na słowa.

Mowa o debacie „DzieleNie Młodzieży”. Jak zapewniają organizatorzy, to spotkanie bez precedensu, nastawione na rozmowę, wymianę poglądów i wspólne budowanie kultury dialogu, opartego na wysłuchaniu i poszanowaniu głosu innego.

- Spotkanie ma łączyć te cechy w jedność i ma pokazać, że w społeczeństwie jest potrzeba rozmowy, podejmowania dialogu czy wspólnego myślenia o dobru społecznym - wyjaśnia Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria.

Dyskusja ma być prezentacją poglądów i oceną działań, których ostatnio byliśmy świadkami. To także echa wielu innych spotkań, podjętych przez stronę kościelną i przedstawicieli osób strajkujących przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

- Cieszy fakt, że młodzież zdobyła się na taki krok, aby razem, mimo niesprzyjających warunków czasu pandemii oraz znaczącej różnicy poglądów, podjąć decyzję o wspólnym budowaniu kultury dialogu – podkreśla Lewandowski.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia jest Fundacja Alegoria, Wiosna Roberta Biedronia oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Uczestnikami - młodzi ludzie działający w ugrupowaniach i zrzeszeniach: Wiosna Lewica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzi na Progu Diecezji Tarnowskiej, Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Debatę online pod hasłem „DzieleNie Młodzieży” zaplanowano na piątek, 20 listopada, o godzinie 19. Transmisja odbędzie się w telewizji StarNowa.tv.

inf. UM Tarnów, fot. Tomasz Schenk

Tarnów - najnowsze informacje